İlahiyat Haber

Özel İHL Açma Ve Okullarda Mescit Yasağı Kaldırılmalı

Öğ-Der Şuurlu Öğretmenler Derneği Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Yavuz, eğitim müfredatında yeni düzenlemeler yapılması gerektiğini söyledi. Bunun yapılırken İslam dininin gözetilmesi, evrim teorisinin yanlış olduğunun açıklanması gerektiğini belirten Yavuz, Özel İmam Hatip Lisesi açmanın önündeki engeller ve okullardaki mescit açma yasağının kaldırılması, cuma günü de mesainin, öğretmen ve öğrencilerin rahatça namaza gitmelerini sağlayacak şekilde yeniden düzenlenmesi gerektiğini kaydetti.

Öğ-Der Şuurlu Öğretmenler Derneği bölge başkanları toplantısı Eskişehir’de yapıldı. 5 bölgeden şube müdürleri ve genel merkez yöneticilerinin katıldığı toplantıda eğitimdeki sıkıntılar ve milli eğitim müfredatı konuları ele alındı. Toplantı da söz alan Genel Merkez Yönetim Kurulu üyesi Hüseyin Yavuz, Milli Eğitim müfredatında içerik yönünden ciddi değişiklikler yapılması ve artık milli eğitim sisteminin adı gibi mili olması gerektiğini işaret etti.

Yavuz, bu bağlamda milli eğitim müfredatında yeni değişikliklerin olması gerektiğini dikkat çekti. Eğitim müfredatının yeniden yapılandırılırken İslam dinin gözetilmesi, yıllardır okutulan evrim teorisinin yanlış olduğunun açıklanması gerektiğinin altını çizdi. Yavuz, “Özel İmam Hatip Lisesi açmanın önündeki engeller ve okullardaki mescit açma yasağı kaldırılmalıdır. Ayrıca Cuma günü mesai, öğretmen ve öğrencilerin rahatça namaza gitmelerini sağlayacak şekilde düzenlenmelidir. Bu bağlamda isteyen Cumasına gider istemeyen gitmez. Bir özgürlük ortamı oluşmuş olur.” ifadelerini kullandı.

Yılda iki kez yapılan Şuurlu Öğretmenler Derneği bölge başkanları toplantısına, Kütahya Şube Başkanı Yakup Türk, Eskişehir Şube Başkanı Ahmet Al, Bursa Şube Başkanı Yusuf Gürken, Balıkesir Şube Başkanı İsmail Okutan ile katılan illerin yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Cihan

İlgili Makaleler