İlahiyat Haber

Nevşehir İlahiyat Fakültesi Bu Yıl Öğrenci Kabul Edecek

, 2013-2014 Akademik Yılında kendisine öngörülen kontenjan dahilinde öğrenci kabulü ile eğitim-öğretim hayatına başlamaya hazırlanıyor.

Nevşehir Üniversitesinden yapılan açıklamada üniversitenin hayırseverlerinden Fevzi Avlanmaz tarafından babası adına yaptırılan Nevşehir Üniversitesi H. Halit Avlanmaz İlahiyat Fakültesi’nin, 2013-2014 eğitim-öğretim yılında öğrenci alacağı bildirildi.

2013-2014 eğitim-öğretim yılında Yükseköğretim Kurulu (YÖK)’ün belirlediği kriterleri yerine getirdiği için 7’inci fakültesi olan Nevşehir Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nin İlköğretim Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği Bölümüne 30’u normal öğretim, 30’u da ikinci öğretim olmak üzere toplam 60 öğrenci alımı yapılacak.

Ayrıca İlahiyat Fakültesine istihdam edilen bir profesör, bir doçent, iki yardımcı doçent ve bir de öğretim görevlisi ile (YÖK)’e Üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde İlköğretim Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği alanında Yüksek Lisans açma talebinde bulunulduğu bildirildi.

 

İlgili Makaleler