İlahiyat Haber

YDÜ Din Kültürü Öğretmenliği Bölümü öğrenci almaya başlıyor

Atatürk Eğitim ve İlahiyat Fakültelerinin işbirliği ile açılan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği Lisans Programı 2013-2014 öğretim yılı için öğrenci kabul etmeye başladı.

Yakın Doğu Üniversitesi Lefkoşa Kıbrıs (Near East University Nicosia Cyprus) Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya gore, Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Uzunboylu 2013-2014 öğretim yılından itibaren Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği Lisans Programı öğretim hayatına başlayacağını ifade etti.

Din Bilgisi ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği programında yer alan Din Bilgisi ve Kültürü ile ilgili dersleri İlahiyat Fakültesinin doktora düzeyindeki öğretim üyeleri ve Öğretmenlik Mesleği Bilgisi ve genel kültür içerikli dersleride Atatürk Eğitim Fakültesinin en az doktora düzeyindeki öğretim üyeleri verecektir.

Yakın Doğu Üniversitesi Lefkoşa Kıbrıs (Near East University Nicosia Cyprus), Din Bilgisi ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği programında öğrenim görmek isteyen KKTC uyruklu öğrencilerin YDÜ, Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına müracaat etmeleri gerekiyor.

İlgili Makaleler