İlahiyat Haber

Bu İlahiyatta diğer fakülte öğrencileri seçmeli ders alabilecek

Bu İlahiyatta diğer fakülte öğrencileri seçmeli ders alabilecek

Manisa Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Pakdemirli, İlahiyat Fakültesi’nden, diğer fakülte öğrencilerinin de seçmeli ders alabileceğini bildirdi. CBÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde düzenlenen yeni akademik yıl açılış töreninde konuşan Pakdemirli, İlahiyat Fakültesi’nin bu sene öğretmenlik bölümü olarak öğretime başladığını bildirdi. Buraya ayrıca öğrenci almaları gerektiğini belirterek, “Akademik kadromuzda bazı eksiklikler var. Onları tamamladığımız zaman İlahiyat’a da ayrıca öğretmenlik haricinde öğrenci alacağız. Şu anda geçici bir binada eğitim devam ediyor. Yeni bir bina için hayırsever arıyoruz.” dedi.

İlahiyat Fakültesi binasını devlet imkanılarıyla değil, hayırseverlerin desteğiyle kampüste yapmayı düşündüklerini söyleyen Rektör Pakdemirli, “İlahiyat bizim için önemli. Diğer fakültelerle etkileşimi olan, diğer fakültelerden gidip ders alabileceği bir yeni ilahiyat konsepti düşünüyoruz. Diğer fakültedeki öğrencilerden de isteyen, İlahiyat Fakültesi’nden seçmeli dersler alabilmeli. Bir etkileşim, gelişim olması lazım. Bu önümüzdeki yıllarda inşallah binamız da kampüste olunca yapılacak. Şimdilik şehir merkezinde, Organize Sanayi Meslek Yüksekokulu’nun binasını geçici olarak kullanıyoruz.” şeklinde konuştu.

CBÜ’de 2011 yılına kadar beş fakülte olduğunu, bugünse sayının 10’a çıktığını kaydeden Prof. Dr. Pakdemirli, “11. fakültemiz de YÖK tarafından onay aldı. Bakanlar Kurulu kararıyla Salihli’de kurulmasını bekliyoruz. Şu anda, 28 bin olan öğrenci sayımız 41 bine ulaştı. Yeni fakültelerimiz Hasan Ferdi Turgutlu Teknoloji Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İşleme Fakültesi ve Güzel Sanatlar Fakültesi. Bu sene İlahiyat, İşletme ve Teknoloji fakültelerine öğrenci alarak eğitim öğretime başladık. Gelecek sene de İşletme Fakültesi’ne öğrenci almayı düşünüyoruz.” dedi.

Konuşmaların ardından, CBÜ Bilim Ödülleri verildi. Açılış törenine Manisa Valisi Abdurrahman Savaş, Belediye Başkan Yardımcısı Nursel Ustamehmetoğlu, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Yavuz Ekrem Arslan, YÖK Denetleme Kurulu Başkanı İlyas Doğan, mülki amirler, daire müdürleri, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

İlgili Makaleler