İlahiyat Haber

Diyanet Üniversite Öğrencilerini Mağdur Etti

Uzun süredir yeterlik sınavına hazırlanan İlahiyat ve İlitam öğrencileri, daha önceden belirlenmiş olan sınavlarına hazırlanırken Diyanet İşleri Başkanlığı, sonradan mülakat tarihini belirlerken adı geçen sınavların tarihlerini dikkate almadıBöylece yüzlerce öğrenci mağdur oldu. Bu mağduriyetin sebebi de,ilgili tarihi belirleyen yetkililer ve sonradan mazeretlerini beyan eden öğrencilerin bu taleplerini yerine getirmeyen görevlilerdir.

Sanıyorum bu konuda Diyanet İşleri Başkanlığına yüzlerce fax, mail ve telefon gitmesine rağmen, hiçbir olumlu cevap alınamamıştır. Asıl korku ve endişemiz, el altından bazı yeni düzenlemelerin yapılıp, bazı özel mağduriyetlerin giderilmesi ve çoğunluğun yine mağdur edilmesidir. 

 

Sınav süresince böyle bir kuşku ortaya çıktığı zaman Diyanet İşleri Başkanlığının bu güzel ve olumlu imajı ne yazık ki yara alacaktır.

Bu konuda biz şimdiden görevli ve yetkilileri uyaralım. Ya mağdur olan ve şimdiye kadar başvurmuş olan bütün öğrencilerin makul ve haklı talepleri yerine getirilsin. Yada bu konuda inşallah yeni dedikodu ve spekülasyonlara meydan verilmesin. Temennimiz ve dileğimiz hem öğrencilerimizin mağduriyetlerinin önlenmesi hem de Diyanet İşleri Başkanlığının bu olumlu imajının zedelenmemesidir. 

Dinihaberler

İlgili Makaleler