İlahiyat Haber

Bolu İlahiyat Tamamlandı /Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Gölköy merkez kampüsü


Warning: Undefined array key "host" in /home/fasiharapca.com/public_html/wp-content/plugins/jannah-optimization/inc/lazyload.php on line 150

Merkezi Yemekhane, Merkezi Araştırma Laboratuvarı Nükleer Radyasyon Tespit Uygulama ve Araştırma Merkezi binalarının inşaatları tamamlandı.

 

Sırada İlahiyat Fakültesi Tatbikat Cami Var

Mühendislik Mimarlık Fakültesi Ek Bina ve Enerji Verimliliği Eğitim Merkezi binaları ile Ali Ericek İlahiyat Fakültesi Tatbikat Cami inşaatlarının devam ettiği yeni gelişme alanında, alt yapı çalışmaları da hızlı bir şekilde devam ediyor.

Bolu İlahiyat Tamamlandı

Kampüs gelişme alanında bu kapsamda; 800 metre uzunluğunda 12 metre genişliğinde yol yapım çalışmalarına başlandı. İş makinelerinin yoğun bir faaliyet içinde bulunduğu alanda bir yandan da kazı, stabilize dolgu, alt temel dolgusu, beton asfalt, plent-mix temel ve kaldırım yapım çalışmaları sürüyor.

Kampüs gelişme alanında yapılan çalışmalar arasında Diş Hekimliği Fakültesi Binası, Mühendislik Fakültesi Ek Bina, İlahiyat Fakültesi ve Cami otoparkları da yer alıyor.  Ayrıca bölgenin elektrik ihtiyacı için Trafo ek bina, elektrik imalatları ve yol aydınlatmaları da yapılacak.

AİBÜ Rektörü Hayri Coşkun, yaptıkları çalışmalarla, Gölköy kampüsünün yeni gelişme alanıyla bambaşka bir çehreye bürüneceğini söyledi. Rektör Coşkun, kampüs gelişme alanında yürüttükleri altyapı çalışmalarını 2013-2014 akademik yılına yetişecek şekilde bitirmeyi planladıklarını kaydetti.

İlgili Makaleler