İlahiyat Haber

Coşkun: İlahiyat Fakültesi öğrencileri iyi çalışmalı

Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Yavuz Coşkun ve Halep Üniversitesi Eski Rektörü Prof. Dr. M. Nizar Akıl İlahiyat Fakültesi öğretim elemanları ve öğrencileriyle bir araya geldi. İlahiyat Fakültesi öğrencileriyle beraber olmaktan duyduğu mutluluğu dile getiren GAÜN Rektörü Prof. Dr. M. Yavuz Coşkun, öğrencilerin okumalarının, üniversitede yapılan etkinliklere aktif olarak katılmalarının gereğini vurguladı.
Doğru dini bilen, yetişmiş, donanımlı kimselere toplumun ihtiyacının çok fazla olduğunu, bunun için ilahiyat öğrencilerinin gece gündüz özveri ile çalışmalarının ve kendilerini birkaç alanda iyi bir şekilde yetiştirmelerinin gereğini söyleyen Prof. Dr. Coşkun, önümüzdeki yılda İlahiyat Fakültesi eğitim öğretim kadrosunun, yeni bina ile birlikte daha da zenginleşeceğini ifade etti.

Konuşmaların sonrasında 2011–2012 öğretim yılında dönem birincisi olan Zehra Kaya ve dönem ikincisi Zeynep Ergül’e ödülleri verildi. Dönem ikincisine ödülünü takdim eden misafir Rektör Prof. Dr. M. Nizar Akıl, Türkiye’de olmaktan, Gaziantep Üniversitesi rektörünün misafiri olarak ağırlanmaktan ve ilahiyat öğrencileriyle beraber olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, derece alan öğrencileri tebrik etti.

İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Akpınar, ikinci eğitim öğretim yılına giren fakültemizde öğrenci sayısının 250’ye ulaştığını, fakültemizin bu yıl öğrenci alan kırk civarındaki ilahiyat fakülteleri içerisinde on beşinci sırada öğrenci aldığını, bunun da Gaziantep Üniversitesi İlahiyat Fakültesine teveccühü gösterdiğini ve bu teveccühe layık olabilmek için hep birlikte çok çalışmalarının gerektiğini söyledi.

Prof. Dr. Akpınar, İlahiyat Fakültesinde çeşitli ülkelerden 60 kadar öğrencinin de eğitimine devam ettiğini belirtti. Fakülte binasının hızla ilerlediğini ve önümüzdeki yılda eğitim öğretimine kendi binasında devam edeceğini söyleyen Akpınar, fakültede II. Öğretim ve Yüksek Lisans programlarının da bulunduğunu belirtti.

İlgili Makaleler