İlahiyat Haber

Kütüphaneler boş kalmasın

 

 

Okuyan insan, düşünen insandır. Düşünen yani aydınlığa kavuşandır. Kavuşmak için durmaksızın çaba gösterendir. Kalbini daha hassas, kanını daha sıcak, zekâsını daha işlek, ruhunu daha huzurlu kılandır. Okuyan insan, geçmişten geleceğe tüm zamanın değerlendirmesini daha iyi yapar; çağı yakalar ve çağlar öncesini anlar. Sorumluluk duygusu ile donanmıştır.

 

Elbette okuyan insanın huzur kaynağı, bilgi kaynağı umut kaynağı kitaptır. Kitap; vakti bilgiyle buluşturmak, insanı ruhuyla konuşturmaktır. Yönünü; zihnini, gönlünü kitaba çeviren insan çevresini daha iyi görür. Mukavemet gücü yüksektir. Bu sebeplerden dolayı tüm ülke geneli böyle kampanyaların arttırılması gerekiyor.

 

Kulüp üyeleri; “Bizler de böyle bir projenin önemini vurgulayarak bir kermes için ‘Vira Bismillah’ dedik. Düzenlenecek kermesin gelirleri bölgedeki boş kütüphanelere kitap göndererek öğrencilerin kitaplarla tanışmasını sağlayacak, bu çabanın tüm ülkenin geleceği açısından önemli olduğunu düşünüyoruz. Böyle bir kermeste bizlere gıda ve kitap desteği verecek olan herkese şimdiden teşekkür ediyoruz. Sizlerden gelecek olan her türlü desteğe açık olduğumuzu belirtiyoruz.” diyerek kermeslerine tüm halkımızı davet ettiler.

 

Dilanur Zeynep Candan

 

İzdüşünce

İlgili Makaleler