İlahiyat Haber

Bölgenizde İHL Orta Okulu Açılmayabilir

  Eğitim sisteminde son yapılan değişikliklerle imam hatiplerini orta kısımlarının yeniden açılmasında velilerin talebinin gerektiği ve aksi durumda talep edilemeyen bölgelerde İHL`lerin açılmayacağı ortaya çıktı.

Bu yasayla imam hatiplerin orta kısmının yeniden açılacağını belirten yetkililer ancak bu okulların açılmasının velinin talebine bağlı olduğunu ya ifade edemediler ya da ifade etmeyi unuttular.

“Bunu İhmal Ettiğiniz Takdirde…”
Konu ile ilgili olarak bilgi veren Eski Mazlum Der Genel Başkanı Ömer Faruk Gergerlioğlu yaptığı açıklamada ” Malum olduğu üzere 4+4+4 sistemi kanunlaşmış durumda. Bu anda hangi okullar ortaokul, hangileri ilkokul, hangileri lise olacak şeklinde planlama yapılmaktadır. Bu planlama yapılırken kamuoyu oluşturmak adına, çocuklarını imam-hatip ortaokuluna göndermek isteyenlerin dilekçe vermesi gerekmektedir. Bunu ihmal ettiğiniz takdirde bölgenizde imam-hatip ortaokullarının açılması ya çok gecikecek ya da çocuklarınızı çok uzaklara göndermek zorunda kalacaksınız.” uyarısında bulundu.

Gergerlioğlu, özellikle çocukları 4, 5, 6 ve 7. sınıfta okuyup da imam-hatip ortaokuluna göndermek isteyenlerin bu dilekçelerini ivedilikle il milli eğitim müdürlüklerine vermeleri gerektiğine işaret etti. 

İlgili Makaleler