İlahiyat Haber

İslam doğru kaynaklardan öğretilmeli

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Konya’ya gelen Bozdağ, 18 ülke 21 uyruktan 92 öğrencinin eğitim gördüğü Uluslararası Mevlana Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni ziyaret etti.

Bozdağ, burada yaptığı konuşmada, İslam dünyasının değişik ülkelerinden öğrencilerle birlikte olmaktan dolayı mutluluk duyduğunu belirtti. Öğrencilerin kısa sürede önemli mesafeler aldıklarını gördüğünü anlatan Bozdağ, okunan Kur’an-ı Kerim ve ilahilerin alınan mesafenin somut göstergesi olduğunu dile getirdi.

Kayseri ve İstanbul’da da aynı statüde okulların olduğunu anımsatan Bozdağ, şunları kaydetti:
”Biz Uluslararası İmam Hatip Liseleri’ni kurarak dünyanın farklı yerlerinden imam hatip okumak isteyenlere bu imkanı vermek istiyoruz. Bunun ana nedeni; İslam’ın doğru kaynaklardan anlatılması ve öğrenilmesidir. İslam’ı doğru bilmek ve öğrenmek hepimizin hayrına, yararına bir iştir. Türkiye’nin pek çok il ve ilçesinde İmam Hatip’ler var. Başbakanımız ve ben de acizane İmam Hatip mezunu bir kardeşinizim. Mezun olduğumuz bu okullardan nice başarılı arkadaşlar Türkiye’ye hizmet ediyorlar. Sizler de buradan mezun olduktan sonra çok güzel işler yapacaksınız. Gittiğiniz ülkelerle Türkiye arasında kardeşlik köprüsü oluşturacaksınız. İlişkilerin daha iyi gitmesi konusunda büyük katkılarınız olacak. Bu imkanı iyi değerlendirmenizi istiyoruz.”

 

İlgili Makaleler