Ana Sayfa Haber Diyanet isleri Baskanligi Sultanahmet’te Bayram Namazı Çağrısı

Sultanahmet’te Bayram Namazı Çağrısı

40542

Sivil toplum kuruluşları (STK), Diyanet İşleri Başkanlığı’nın özel bir programıyla Sultanahmet Camisi’nde kılınacak Ramazan Bayramı namazına ve sonrasında yapılacak duaya katılma çağrısı yaptı. Namaz Gönüllüleri Platformu ve Mihrab Gönüllüleri Platformu’nun Ensar Vakfı konferans salonunda düzenlediği ortak basın toplantısında “Haydi Sultanahmet’te Bayram Namazına” başlığıyla bir basın açıklaması yapıldı.

Namaz Gönüllüleri Platformu Sözcüsü yazar Abdullah Yıldız tarafından okunan açıklamada, bütün İstanbullular, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın özel bir programıyla Sultanahmet Camisi’nde kılınacak Ramazan Bayramı namazına ve sonrasında yapılacak duaya davet edildi.

Bayram namazına gelenlerin, birbirlerine hediye etmek için lokum, şeker, tesbih, başörtüsü, kitap gibi küçük hediyeleri yanlarında getirmeleri tavsiyesinde bulunulan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Sultanahmet Camisi’ndeki Ramazan Bayramı namazına dede, torun, yaşlı, çocuk, engelli, kadın, erkek herkesi bekliyoruz. Ayrıca bütün kuruluşları, bayramlaşma programlarını namazın ardından Sultanahmet’te icra etmeye çağırıyoruz.”

Sultanahmet’ten naklen yayın

Yıldız, Bayram namazını kılmak için çevre muhitlerden ve şehir dışından da yoğun katılım beklediklerini ifade ederek, program ve ardından yapılacak duanın, Diyanet TV ve diğer medya kanallarından naklen yayınlanacağını söyledi.

Yıldız, son yıllardaki Bayram namazlarını Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’in kıldırdığını ve bu Bayram da namazı Görmez’in kıldırmasını beklediklerini kaydetti.

Namazın ardından İslam ümmetinin huzuru, barışın tesisi için dua edileceğini, binlerce kişinin amin diyeceği böylesine bir duaya ihtiyaç duyulduğunu kaydeden Yıldız, “Oradaki namaza, duaya, coşkuya biz de katkı sağlamak istedik. İstanbulluların cami ve avlunun yanı sıra bütün meydanı doldurmasını bekliyoruz” diye konuştu.

Önceki İçerikDiyanet’ten Kadir Gecesi için kutlama mesajı
Sonraki İçerikİmam Hatiplere Fen Lisesi statüsü