Diyanet isleri Baskanligi

Diyanet Yarım Milyon Kuranı Kerim Dağıtacak

 

Haziran’da başlatılacak ve 9 hafta sürecek Kur’an kurslarına katılan öğrencilere Türkiye genelinde bin 600’er Elif Cüzü ve Dinimizi Öğreniyoruz kitapçıkları ile 500 bin Kur’an-ı Kerim dağıtılacak.

85 bin 750 din görevlisinin eğitim vereceği kurslara yaş sınırının kalkması ile başvuruların arttığı bilgisini veren Diyanet yetkilileri bu yıl bir ilke imza atarak çocukları spora teşvik edeceklerini kaydettiler.

Gençlik Spor Bakanlığı ile yaz dönemi boyunca Kur’an kursunda eğitim gören çocukları spora teşvik etmek amacıyla protokol imzaladıklarını kaydeden Diyanet yetkilileri, bunun için 335 bin lira bütçe ayırdıkları bilgisini verdi.

Çocuklar üç saatlik din eğitiminin ardından Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın tesisleri ve Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından belirlenen spor tesislerinde; badminton, güreş, masa tenisi, tekvando, judo,basketbol, wushu, karate yapacaklar. İmzalanan protokolle çocuklar ilgi duydukları spor dallarının antrenörlerinden yardım alacak ve kitap, cd ve ilgili materyaller dağıtılacak. Türkiye Badminton Federasyonu çocuklara badminton raketi ve topunu hediye edecek.

 

İlgili Makaleler