Ömer Abi Olmasa Biz Ne Yapardık

42654

 

Zulüm var oldukça Müslüman’ın da söylemesi gereken sözler, yapması gereken eylemler asla bitmeyecek. Kimileri kulaklarını tıkayıp, gözlerini kaparken olaylara; kimileri de onların yerine de atılacak meydanlara.

 

Yine bir işgal söz konusuydu. Arkadaşlarla beraber atladık otobüse ve şu Konya semalarında tatbikat yapan NATO uçaklarını def etmek için hava alanına doğru yol aldık. Büyük bir organizasyon söz konusu. Meydana indiğimizde o her zaman ki tanıdık ses karşılıyor bizleri. Ömer Abi ezgileriyle bizim sesimiz oluyor ve alıp götürüyor düşüncelerimizi bilmem o anki hangi mekâna. Bilal’in ezanına karışır mı feryadımız bilmiyoruz ama biz yine o meydanları doldurmaya devam ediyoruz. Arkadaşımla birbirimize bakarak gülümsüyoruz. Ömer Abi olmasa biz ne dinlerdik ki diye söyleniyoruz.

 

 

Bir ses oluyor vicdanlara, bir nefes oluyor tıkanan boğazlara. Ve o eserleriyle büyüdüğümüz Ömer Abimiz şu sıralar yeniden sesleniyor bizlere.

 

Kuşlar kadar özgür kılabilir mi bizleri;

 

Yahut Mekke diyerek heyecanlandırır mı gönüllerimizi?

 

Kurşun Gazeli gibi acıtır mı yüreğimizi; bilemiyoruz.

 

Kapanışlar yine Şehit Tahtında ile olarak, hasretler dile gelmeye devam etse de, bizler birçok albümün de olduğu gibi yine tek bir yürekle hep bir ağızdan söylemeye devam edeceğiz bu ezgileri.

 

Evet, Ömer Abimiz yeni albümü Oyunbozan’la sesleniyor bu sefer bizlere. Dinleyebildiğim kadarıyla bir taraftan peygamberliğin örnekliğinde kendini teselli ederken, bir taraftan da nazlı nazlı yalvarıyor Yaradana. Esma’ya yeni bir nefes verirken, o isimlerle yön veriyor hayata. Albüm içerisinde ki eserler ise; şu isimlerden oluşuyor.

 

Arzuhal

Medhiye

Bekleyiş

Şahit Ol Akdeniz

Oyun

Onsuz Olmaz

Oyunbozan

Kudüs

Esma

 

ŞEYMA OKUYAN


İzdüşünce