İlahiyat Haber

İlahiyat Fakültesinde Devir Teslim

 

 

Görev süresi dolan Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yavuz Ünal’ın yerine Prof. Dr. Hüseyin Peker dekan olarak atandı. Atamanın ardından, İlahiyat Fakültesi’nde devir teslim töreni yapıldı.

Törende konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mahmut Şahin, “İlahiyat Fakültesi olarak birlik ve beraberlik içinde çalışırız. Burada Prof. Dr. Yavuz Ünal önemli işler yaptı. Bana göre en önemlisi de bize iyi bir kütüphane kazandırdı. Kendisine teşekkür ediyoruz. Minnet duygularımızı ifade ediyoruz. Eminim Prof. Dr. Hüseyin Peker de bunların üzerine yenilerini ekleyerek devam edecektir. Prof. Dr. Yavuz Ünal hocama teşekkür eder, Prof. Dr. Hüseyin Peker hocama da dekanlık sürecinde başarılar dilerim” dedi.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mahmut Şahin’in konuşmasının ardından, eski Dekan Prof. Dr. Yavuz Ünal ve yeni Dekan Prof. Dr. Hüseyin Peker karşılıklı iyi dileklerini paylaştılar. Prof. Dr. Hüseyin Peker, Prof. Dr. Yavuz Ünal’a dekanlık görevi süresince yapmış olduğu çalışmaların anısına plaket ve çiçek takdim etti.

İlgili Makaleler