İlahiyat Haber

İmam Hatiplerde Son 10 Gün

 

 

Kayıtların devam ettiğini belirten Uzunköprü İmam Hatip Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Hüsnü Çelebi,İmam Hatip Liselerinin artık önünün açıldığını, bu okullardan mezun olan öğrencilerin üniversiteye girişte bundan böyle diğer okullarla aynı imkanlara sahip olacağını belirterekİmam Hatip okullarında okumanın bir ayrıcalık olduğunu unutmamak lâzım.İmam Hatip öğrencileri normal ortaokul ve liselerde görülen derslerin dışında; Kur’an-ı Kerim, Arapça, Fıkıh ve Siyer gibi dersleri de alarak manevi bir kazanım elde etmektedirler” dedi.

28 Şubat sürecinde önleri kesilen ve öğrenci sayıları azalan İmam Hatip Liselerine olan ilgi yeniden artıyor. Başta üniversiteye girişte uygulanan haksız katsayı yaptırımı olmak üzere önündeki tüm engeller kalkan İmam Hatip Liselerine ülke genelinde yoğun bir ilgi var.

Konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan Uzunköprü İmam Hatip Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Hüsnü Çelebi, İmam Hatip Liselerinde okumanın bir ayrıcalık olduğunu belirterek şunları söyledi: “Başbakanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da İmam Hatip Lisesi mezunu olduğunu özellikle hatırlatmak istiyorum. Modern çağın gerektirdiği ilmi değerlerin yanında milli ve manevi değerlerimizi de özümsemiş bir gençlik yetiştirmenin ülkemiz için çok önemli olduğunu unutmamak lâzım. İmam Hatip orta kısmında ve lisesinde diğer okullarda verilen tüm derslerin akışında, Kur’an-ı Kerim, Fıkıh, Hadis ve Siyer gibi derslerde görülmektedir. Bu çocuklarımız için artı bir değerdir. Tüm bu gerçekler ışığında velilerimize çocuklarını İmam Hatip Lisesine kayıt yaptırmaları için çağrıda bulunuyorum.”

İlgili Makaleler