İlahiyat Haber

İmam Hatip Liseleri Arası Türkiye Geneli Yarışma Ödül BüyükÖNDER İmam Hatip Mezunları ve Mensupları Derneği, PLATO Meslek Yüksekokulu ile birlikte yetenekli lise öğrencilerinin keşfedilmesine yönelik bir protokol imzaladı. İmzalanan protokolle, Türkiye genelinde yapılması planlanan fotoğraf ve karakalem alanındaki yarışmalarla, İmam Hatip Liselerinde okuyan öğrencilerin görsel ve sanatsal alanda baskın olan yeteneklerinin keşfedilmesi amaçlanıyor. Yarışmalar sonucunda baskın yetenekleri ortaya çıkan öğrencilerin gelişimine katkı sağlanması hedefleniyor.  

2011-2012 eğitim ve öğretim yılı boyunca, Türkiye’deki tüm İmam Hatip Liselerinde yapılması planlanan fotoğrafçılık yarışması sonucunda dereceye giren 15 yetenekli öğrenciye Temmuz ayında iki haftalık ‘’yoğunlaştırılmış fotoğrafçılık eğitimi’’ verilecek. 

Ayrıca dereceye giren ilk üç öğrenci Plato Meslek Yüksekokulu tarafından verilecek 20 bin lira değerinde eğitim bursundan faydalanabilecek. 

ÖNDER ve PLATO, düzenlenecek olan yarışmayı Türkiye’de ki tüm İmam Hatip Liselerine telefon, faks, e-posta, banner, afiş ve broşür yoluyla duyurarak, öğrencilerin projeye azami ölçüde katılması sağlayacaklar. Yarışmalar sonucunda özel bir seçici kurul tarafından belirlenecek olan sanat eserlerinin PLATO Meslek Yüksekokulu Balat Yerleşkesinde ve İstanbul’da sekiz farklı lisede sergi şeklinde gösteriminin yapılması sağlanarak, tüm öğrencilerin sanata özendirilmesi hedeflenen amaçlar arasında yer alıyor. 

T.C. PLATO Meslek Yüksekokulu ve ÖNDER İmam Hatip Mezunları Derneği, 2011-2012 eğitim ve öğretim yılı boyunca, Türkiye’deki tüm İmam Hatip liselerinde okuyan öğrencilere yönelik ‘ödüllü’ fotoğraf ve karakalem yarışmaları düzenliyor.

T.C. PLATO Meslek Yüksekokulu, ÖNDER İmam Hatip Mezunları ve Mensupları Derneği ile birlikte yetenekli lise öğrencilerinin keşfedilmesine yönelik bir protokol imzaladı. İmzalanan protokolle, Türkiye genelinde yapılması planlanan fotoğraf ve karakalem alanındaki yarışmalarla, İmam Hatip liselerinde okuyan öğrencilerin görsel ve sanatsal alanda baskın olan yeteneklerinin keşfedilmesi amaçlanıyor. Yarışmalar sonucunda baskın yetenekleri ortaya çıkan öğrencilerin gelişimine katkı sağlanması hedefleniyor.

2011-2012 eğitim ve öğretim yılı boyunca, Türkiye’deki tüm İmam Hatip liselerinde yapılması planlanan fotoğrafçılık yarışması sonucunda dereceye giren 15 yetenekli öğrenciye Temmuz ayında iki haftalık ‘’yoğunlaştırılmış fotoğrafçılık eğitimi’’ verilecek. Ayrıca dereceye giren ilk üç öğrenci Plato Meslek Yüksekokulu tarafından verilecek 20.000 TL değerinde eğitim bursundanfaydalanabilecek.

PLATO ve ÖNDER, düzenlenecek olan yarışmayı Türkiye’de ki tüm İmam Hatip liselerine telefon, faks, e-posta, banner, afiş ve broşür yoluyla duyurarak, öğrencilerin projeye azami ölçüde katılması sağlayacaklar. Yarışmalar sonucunda özel bir seçici kurultarafından belirlenecek olan sanat eserlerinin PLATO Meslek Yüksekokulu Balat Yerleşkesi’nde ve İstanbul’da sekiz farklı lisede sergi şeklinde gösteriminin yapılması sağlanarak, tüm öğrencilerin sanata özendirilmesi hedeflenen amaçlar arasında yer alıyor.

 

Şartnamelere buradan ulaşabilirsiniz:

 Karakalem Resim yarışması şartnamesini indirmek için tıklayınız.

Fotoğraf Yarışması şartnamesini indirmek için tıklayınız.

 

fotorgrafyarismasi
karakalemyarismasi

İlgili Makaleler