İlahiyat Haber

İlahiyat okumak için 50 farklı ülkeden Bursaya geldiler


Dünyanın farklı 50 ülkesinden ilahiyat fakültesinde okumak için Bursa’ya gelen öğrenciler piknikte buluştu. Irak’tan Nijerya’ya, farklı ülkelerden gelen öğrenciler biraraya gelerek moral depoladı.

Türkiye Diyanet Vakfı tarafından Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde okutulan yabancı öğrenciler, UÜ İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. İsmail Sağlam koordinatörlüğünde piknikte buluştu. Lisans, yüksek lisans ve doktora seviyesinde oplam 350 öğrenci ilahiyat okuyor.

Ülkelerinden binlerce aday öğrenci arasından seçilerek Türkiye’ye gelen öğrenciler ise Türk insanının samimiyetinden ve fedakarlığından memnun. Doç. Dr. İsmail Sağlam, “Öğrencilerimizle yakından ilgileniyoruz. Hem bayramlaşma hem de buluşma anlamında piknik düzenledik. Bu öğrenciler çok zeki ve çalışkan öğrenciler arasından seçilmiştir. Bir anlamda Bursa, dünyaya ilahiyatçı yetiştiriyor. Derslerine takviye noktasındaki çalışmalarımızın yanı sıra onların sosyal kültürel etkinliklerle moral depolamalarını da sağlamayı amaçlıyoruz. Öğrencilerimizi, donanımlı şekilde yüksek öğrenimlerini tamamlayarak, ülkelerine hizmet etmek için göndermek istiyoruz.” dedi.

Konuk öğrenciler ise kendilerine gösterilen ilgiden memnun olduklarını ifade etti. Balkanlar’dan Rusya’ya, Afrika’dan Malezya’ya değişik coğrafyalardan 50 farklı ülkeden Bursa’ya gelen öğrenciler gönüllerince bir gün geçirdi.

İlgili Makaleler