İlahiyat Haber

İlahiyat Öğrencileri Tiyatro Oyunu Sahneleyecek

Hitit Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencilerinin kurduğu tiyatro grubu tarafından Çanakkale Savaşı’nda şehit olan bir Çorumlunun hayatının anlatıldığı oyunun sahneleneceği bildirildi.

Hitit İlahiyat Tiyatro Grubu’nun akademik danışmanı Prof. Dr. Yakup Civelek, yaptığı açıklamada, senaryosu Çorumlu araştırmacı yazar Ethem Erkoç tarafından yazılan ve Çanakkale Savaşı’nda şehit olan bir Çorumlunun hayatını konu alan tiyatro oyununun, 26 Mart’ta İlahiyat Fakültesi Konferans Salonunda sahneleneceğini söyledi.

Oyunun Çorum’da tiyatro alanında pek çok ilklerin öncüsü olacağını ifade eden Civelek, “İlk defa Çorumlu bir yazarın ve Çorumlu bir Çanakkale şehidini konu edinen eser, Çorumlu öğrenciler tarafından Çorum’da sahnelenecek” diye konuştu.

Oyun yönetmeni İlahiyat Fakültesi öğrencisi Enes Coşkun da, yaklaşık 6 ay önce kurulan tiyatro grubunun uzun süredir bu oyun üzerinde çalıştıklarını belirtti.

Oyunu, Çanakkale Şehitleri’ni Anma ve Zafer Haftası etkinliklerine yetiştirmek istediklerini, ancak yeterli destek bulunamadığı için gecikme yaşandığını ifade eden Coşkun, “Çorumlu öğrenciler olarak tiyatro alanında Çorum’a has ve Çorum’un değerlerini öne çıkaran projeler üzerinde çalışıyoruz. İmkan sağlanırsa çok güçlü ve büyük projelere imza atabiliriz” dedi.

Coşkun, saat 14.00’de sahnelenecek oyunun ücretsiz olacağını kaydetti. – ÇORUM

İlgili Makaleler