İlahiyat Haber

İlahiyat fakültesine 3 bin kitap bağışladı

Balıkesir’de yaşayan emekli öğretim üyesi Prof. Dr. Mehmet Şener, bu yıl öğretime başlayan Balıkesir Üniversitesi (BAÜ) İlahiyat Fakültesi’ne, kütüphanesindeki alanla ilgili 3 bin adet kitabı bağışladı.

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden emekli olan Prof. Dr. Şener, tamamı ilahiyat branşıyla ilgili olan ve temel kaynaklardan oluşan kitapların, ihtiyacı olan bir fakülteye ulaşması ve bilgi yayma hizmetlerinin ebediyen devam edecek olması dolayısıyla mutlu olduğunu belirtti. Kitapları teslim almak üzere İzmir’e giden Yrd. Doç.Dr. Abdülmecit Mutaf, başka bir öğretim üyesinin de kitaplarını bağışlamak istediğini bildirdi. Yeni bağışçıyla da yakın zamanda temasa geçerek gerekli işlemleri yapacaklarını dile getirdi.

BAÜ İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Bayyiğit ise Mehmet Şener’e teşekkür ederek, bağışın kendilerini çok memnun ettiğini ve yeni kurulan bir fakülte oldukları için büyük bir eksikliği giderdiğini vurguladı. Dekan Bayyiğit, farklı kişilerden de yeni kitap bağışları beklediklerini, kitapların en kısa sürede tasnif edilerek araştırma hizmetine sunulacağını söyledi.

İlgili Makaleler