İlahiyat Haber

İlitamların Günahı Ne?Çeşitli fakat önemli gerekçelerle mağdur olan, yaygın eğitime devam edemeyen öğrenciler,Ortaöğretim düzeyindeki öğrenciler, Açık Öğretim Liseleri adı altında Halk Eğitim bünyesinde eğitim ve öğretimlerine devam etmektedirler. Yüksek okul öğrencileri de Açık Öğretim Fakültesinde öğrenimlerine devam etmektedirler. İLİTAM öğrencileri de dışarıdan İlahiyat eğitimi almaktadırlar.

YÖK’ün üzerinde çalıştığı bu yeni yapılanmada İLİTAM öğrencilerinin mağdur edilme endişesi taşınmaktadır. İşte burada söz konusu edilmek istenen İLİTAM öğrencilerinin mağdur edilmemesi için gerekli önlemlerin zamanında alınmasıdır. Çünkü bu öğrenciler, her dönem mağdur edildiler ve haksızlıklara uğradılar. 

 

Bu yeni dönemde bu mağduriyetlerin giderilmesi ve yeni sıkıntıların yaşanmaması için hem Milli Eğitim Bakanlığından hem Diyanet İşleri Başkanlığından hem de YÖK’ten bazı talepleri var. 

Bu taleplerin başında bu haklarının elinden alınmaması, belirli dönemlerde verilen yüz yüze eğitimin yanında aynı şekilde formasyonun da verilmesi bu öğrencilerin en temel hakkı olarak görülmektedir

Dinihaberler

İlgili Makaleler