Ana Sayfa Haber Diyanet isleri Baskanligi Arınçtan Diyanete övgü

Arınçtan Diyanete övgü

41688

Kutsal topraklarda bulunan Başbakan Yardımcıları Bülent Arınç ve Bekir Bozdağ ile İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Başkanı Ekmeleddin İhsanoğlu, Mekke’deki Hac Organizasyon Merkezi’ni ziyaret ederek Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez ile hac farizalarını yerine getiren milletvekili ve bürokratlarla bayramlaştı.

Diyanet Hac Organizasyon Merkezi’nin toplantı salonunda gerçekleşen bayramlaşma programında konuşan Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, bu yıl Türkiye’den 74 bin, Avrupa’dan 10 bin olmak üzere görevli personelle yaklaşık 100 bin Türk vatandaşının hac ibadetini gerçekleştirdiğini bildirdi.

-Bozdağ’dan ”genç yaşta hacca gelin” çağrısı-

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ise Türk milletinin ve hacıların bayramını kutlayarak, hac görevinin genç yaşlarda yapılmasının önemine vurgu yaptı.

Haccın zorlu ve meşakkatli bir ibadet olduğunu dile getiren Bozdağ, ”Biraz yaşlanayım da oğlanı kızı evlendirelim, borçları ödeyelim, herkesle helalleşip, unu eleyip de eleği duvara asalım” anlayışının bırakılıp, erken yaşlarda ve sıhhatli iken hac ibadetinin yerine getirilmesi gerektiğini söyledi.

-İyi ki bu işi Diyanet İşleri Başkanlığı yapıyor-

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç da bayramlaşma programına katılan herkesin bayramını kutlayarak, hac görevini yerine getirmenin sevincini yaşadığını ifade etti.

İlk kez hacca 1988’de eşi Münevver Arınç ile geldiğini belirten Arınç, ”Aradan 24 yıl geçtikten sonra Allah tekrar ikinciyi nasip etti” dedi. Hacca geldiği ilk günden bugüne kadarki sürede şartların çok değiştiğine işaret eden Arınç, şunları kaydetti.

”İyi ki bu işi Diyanet İşleri Başkanlığı yapıyor. Yoksa çok büyük karmaşa olurdu. Hac hizmetlerinde büyük eksiklikler olurdu. Sadece para kazanmak duygusuyla bu işin yapıldığı yerlerde şüphesiz kalite olduğu kadar hac hizmetlerinde eksikler olabilirdi” diye konuştu.

Başbakan Yardımcısı Arınç gazetecilerle bayramlaştı

Kutsal topraklarda hac farizasını yerine getiren Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Mekke’deki Basın Merkezi’ni ziyaret ederek gazetecilerle bayramlaştı.

Önceki İçerikSığınmacıların Arapça eğitim talebi BBCye haber oldu
Sonraki İçerikİstanbulda 20 bin Kuran-ı Kerim dağıtıldı