İlahiyat Haber

Ankaraya İkinci İlahiyat Fakültesi Açıldı

Yıldırım Beyazıt Üniversitesine İslami İlimler Fakültesi
Bakanlar Kurulu kararıyla bazı üniversitelerde fakülte, enstitü ve yüksek okul kuruldu. Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi kapatıldı yerine İktisat, İşletme ve Siyasal Bilgiler Fakülteleri kuruldu. Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nde İslami İlimler Fakültesi, Pamukkale Üniversitesi’nde de İlahiyat Fakültesi kurulmasına karar verildi.

Denizliye İlahiyat Fakültesi Resmiyet Kazandı


Bazı üniversitelerde fakülte, enstitü ve yüksekokulu kurulmasına ilişkin Bakanlar Kurulu kararları, Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre, Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi kapatılarak bu üniversite rektörlüğüne bağlı İktisat, İşletme ve Siyasal Bilgiler fakülteleri kuruldu. Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nde İslami İlimler Fakültesi, Pamukkale Üniversitesi’nde İlahiyat Fakültesi, Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde İletişim Fakültesi, Erzincan Üniversitesi’nde Yabancı Diller Yüksekokulu ve Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde Adli Bilimler Enstitüsü, kurulması kararlaştırıldı.

ARDAHAN VE AFYON GÜZEL SANATLARLA FARK YARATACAK

Dumlupınar Üniversitesi’nde Tavşanlı Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu kurulurken, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nde Yabancı Diller Yüksekokulu ile Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu hayata geçirilecek. Bakanlar Kurulu kararlarına göre, Ardahan Üniversitesi’nde Güzel Sanatlar Fakültesi, Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde Eğitim Bilimleri Enstitüsü ile Güzel Sanatlar Enstitüsü, Trakya Üniversitesi’nde Uzunköprü Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Düzce Üniversitesi’nde Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Mustafa Kemal Üniversitesi’nde Barbaros Hayrettin Denizcilik Fakültesi, Bursa Orhangazi Üniversitesi’nde Yabancı Diller Yüksekokulu kuruldu. Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü bünyesinde yer alan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu ile Karamürsel Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu ise Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu adı altında birleştirildi. (ANKA)

İlgili Makaleler