Ana Sayfa Haber İlahiyat Haber İlahiyat Fakültesinden Suriye kermesi

İlahiyat Fakültesinden Suriye kermesi

44123

Necmettin Erbakan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencileri de bu konudaki hassasiyetlerini göstererek kendi hazırladıkları gıda maddeleri ile düzenledikleri kermesten elde ettikleri geliri Suriye’ye gönderecek. Necmettin Erbakan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencilerinin, biraraya gelerek hazırladıkları kermes ve yardım kampanyası hakkında bilgi veren ve kampanyanın koordinatörlüğünü üstlenen İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Salih Zeki Keş, Suriye halkının yarasına merhem olabilmek için uğraştıklarını söyledi. Keş, “Türkiye ve dünya kamuoyunun malumu olduğu üzere Suriye’de yaklaşık iki yıldır devam eden yok edici bir savaş ortamı var. Şu ana kadar 60 bin insan hayatını kaybetmiş durumda. Binlerce yaralı ve yine yüzbinlerce topraklarını terk edip mülteci ve muhacir durumuna düşen insan var. Mülteciler, Türkiye’de, Lübnan’da ve Ürdün’de çok zor koşullarda hayata tutunmaya çalışıyorlar. Savaş ortamında sadece insan değil, hayat sahibi olan olmayan hemen her varlık etkilenmiş durumda. Savaş ortamından etkilenen ve ciddi boyutlarda mağduriyet yaşayan sivil halkın acılarını dindirmek ve kanayan yaralarına merhem olmak amacıyla Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde farklı sınıflarda öğrenim gören bir grup girişimci ruha sahip öğrencimiz ‘Suriye için iyiliğe çağrı’ adı altında dekanlık ve rektörlüğümüzün de olurlarıyla bir yardım kampanyası başlattılar” dedi.
Toplanan yardımlar hakkında açıklama yapan Keş, “Düzenlenen yardım kampanyası, malzeme ve nakdi olmak üzere iki yönlü planlandı. 2-4 Ocak tarihleri arasında battaniye, kışlık kaban, kazak, pantolon, ayakkabı, bebek bezi, bakliyat, bebek maması gibi malzemeleri topladık. Öğrencilerimiz bu eşyaları hem kendileri getirdiler hem de çevresinde eşine dostuna bu konuyu anlattığında da onlardan yardımlar buraya geldi. Cuma günü de, girişim grubunda yer alan görevli öğrencilerimiz, fakültemiz kantininde sabah saatlerinden başlamak sureti ile, kendi yaptıkları ürünlerden oluşan gıda kermesini organize ettiler. Kardeşliğin en güzel örneğini oluşturan öğrencilerimize ve kampanyamıza destek veren, emek harcayan tüm halkımıza en derin şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.
Tahmini bir rakam toplamayı düşünüyormusunuz sorusuna ise Keş şöyle cevap verdi: “Kermesimizde her ürünün bir fiyatı var. Ama fiyatı 50 kuruş olan bir keke, öğrencilerimiz söz konusu yardım olunca 20 TL’de verebiyor, daha fazlada olabiliyor.”
MUSTAFA ÖZÇELİK

Önceki İçerikÖSYM örnek Din Soruları Yayınladı
Sonraki İçerikAÇTI فَتَحَ feteha fiilinin muzari olumsuz çekimi