İlahiyat Haber

Yalova İlahiyatta Bursların Kaynağı Açıklandı

Yalova Üniversitesi’nin internet sitesinden yapılan açıklamada bu yıl açılan ilahiyat fakültesine kayıt yaptıran 60 öğrencinin harcının karşılanacağı, ilk 3 bine giren öğrencilere aylık 1000 TL, ilk 6 bine giren öğrencilere 500 TL, fakülteye yerleşen her öğrenciye 250 TL karşılıksız burs verileceği, bütün öğrencilere kalacak yer temin edileceği, ders saatleri dışında özel eğitim seminerleri yapılacağı, hazırlık sınıfı sonunda Suudi Arabistan’da (Mekke, Medine ve Cidde) 4 ay süreyle pratik dil eğitimi imkânı sağlanacağı, mezun olan her öğrenciye akademik kariyer ve öğretmenlik, vaizlik, Kuran kursu öğreticiliği alanında iş imkânı sağlanacağı belirtildi. Yalova İlahiyat Fakültesi kurucu dekanı Prof. Dr. İbrahim Hatiboğlu, bu yıl kurulan fakülteye 60 öğrenci alınacağını, fakültede zorunlu Arapça hazırlık sınıfı olacağını belirtti.

Hatiboğlu, “İlahiyat sevdalıları olarak sizler geleceğin İslam âlimlerisiniz. Bizim açımızdan çok özelsiniz ve farklı olmayı, fark edilmeyi hak ediyorsunuz. Dinamik ve proaktif ilahiyat hocaları kadrosu olarak en önemli özelliğimizin ‘gençlerimizin içindeki cevheri keşfetmek’ olduğu iddiasındayız” dedi.

Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Niyazi Eruslu ise bu promosyonun yalnızca yeni kuruyan ilahiyat fakültesinde geçerli olduğunu, kampanyayı Yalova Üniversitesi bünyesinde kurulan ve başkanlığını kurucu dekanı Prof. Dr. İbrahim Hatiboğlu’nun yaptığı Yalova İlahiyat Fakültesi Vakfı’nın gerçekleştirdiğini söyledi.

Rektör Eruslu, üniversite olarak da bu girişimi desteklediklerini bildirdi.

İlgili Makaleler