İlahiyat Haber

Kuranda Sözün Demi

Bilgiler kullanıldığı zaman, diğer bir deyişle hayatın içine alındıkları zaman görevlerini yapmış olurlar. İçinde sayısız mesajın bulunduğu Kur’an-ı Kerim, okunmak için gönderildiği gerçeği unutulmadan, mahfazalarından çıkarılıp evrensel mesajları yaldızlı sayfalardan çekilip hayatın içine alındığı, içselleştirildiği ve yaşatıldığı zaman esas amacına ulaşmış olur.

Sizleri bu amaçla yayıma hazırlanmış bir kitapla tanıştırmak istiyorum. Kur’an’da Sözün Demi adıyla çıkan kitap, Kur’an mesajlarının hayatın içinde yer almasını sağlamak amacıyla oluşturuldu.

Doksan dokuz ayet mealinin muhteşem ebrular eşliğinde sunulduğu Kur’an’da Sözün Demi kitabında yer alan ayetlerin seçimi, İnönü Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Zülfikar Durmuş’un gözetiminde, Türkçe açısından değerlendirilmesi İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Hasan Kavruk’un denetiminde yapıldı. Ayşe Denizli’nin sanat danışmanlığı ve Üstat Hikmet Barutçugil’in muhteşem ebruları eşliğinde düzenlenen ve büyük bir özveri ile basımı gerçekleştirilen veciz Kur’an ayetleri, ışığa hasret gönüllerde yeni kıvılcımların, yeni ateşlerin yakılması umuduyla beğenilerinize sunuluyor.

Kur’an’da Sözün Demi kitabını elektronik ortamda

www.kurandasozundemi.org

sitesinden inceleyebilir ve pdf formatında bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.

 

 

İlgili Makaleler