Ana Sayfa Haber İlahiyat Haber İlahiyatta teravih bir başka güzel

İlahiyatta teravih bir başka güzel

42578

Açık hava ve serin bir ortamda kılınan Hatim’le Teravih Namazı’na Konyalıların çok büyük ilgi gösterdiğini söyleyen Dekan Arıtan, “teravih namazını altı seçkin hâfızımız kıldırıyor.

Mehmet Emin Karataş ve Ahmet Çalışır’ın da aralarında olduğu yedi hâfızımız da müezzinlik yapıyor. Teravih namazı selam aralarında müezzinlerimizin okuduğu salavat, ilâhi ve kasideler cemaate müstesna ve coşkulu anlar yaşatıyor. Ezandan on beş dakika önce fakülte hocalarımız toplumun ihtiyaç duyduğu -özellikle ahlâkî- konuların ele alındığı vaazlar ediyor” dedi.

ÇOCUKLARA OYUN ALANI

Namaz aralarında soğuk su servisinin yapıldığı projede çocukları da unutmadıklarını aktaran Arıtan şunları söyledi: “Namaz esnasında çocukların oynayabileceği alanlar oluşturuldu. 

Anneler ve babalar namazlarını huşu içinde eda ederken çocuklar akülü araba, salıncak vs. gibi oyun aletleri ile oynuyor, bisikletleriyle bahçede geziniyor ve kendileri için oluşturulan özel bir salonda çizgi film seyrediyorlar. 

Ayrıca Teravih namazı sonrası fakülte bahçesindeki kamelyalarda İlahiyat Fakültesi’nden hocalarımız halkın sorularını yanıtlıyor ve onlarla sohbet ediyorlar. Gök Kubbe Altında Teravih Namazı’ na vatandaşlarımızın gösterdiği büyük ilgiye teşekkür ediyorum. Farklı bir teravih yaşamak isteyen bütün hemşerilerimizi Fakülte Camii’ne bekliyorum.”

Önceki İçerikÜrdün Türkler Ve Arapça – Fragman
Sonraki İçerikİstanbul Müftüsünden Radikal Çıkış