Diyanet isleri Baskanligi

Gaziantep te İslam Eserleri Müzesi Çalışmaları

 

Yeni döneme yönelik mesajlar

Prof. Dr. Ali Bakkal, yeni dönemde neler yapılabileceğinin araştırması içerisinde olduklarını belirterek, birçok yeni uygulamayı hayata geçirmek istediklerini söyledi.

Toplumu dinî konularda aydınlatmak amacıyla il genelinde Cuma günleri dışında öğle namazından önce; Tefsir, Hadis ve Siyer dersleri başlattıklarını ifade eden Bakkal, “Perşembe günü Öğle namazından önce Siyer dersleri, aynı gün yatsı namazından önce de İlmihal derslerine başladık. Cumartesi günü de Tefsir dersleri, Pazar günü de Hadis dersleri vaizlerimiz tarafından verilecektir. Dersler merkezi sistemde bütün camilerimizde takip edilebilecektir. Din görevlilerimiz de camilerinde kendileri ders vermek istiyorlarsa bu dersleri verebilirler” şeklinde konuştu.

İslami eserler müzesi için yer aranıyor.

Gaziantep’in 1400 yıllık geçmişinin olduğunu vurgulayan Bakkal, “Bu kente İslami eserler müzesi kazandırmalıyız. İslami eserler müzesi için yer arıyoruz” dedi. Sivil toplum örgütleri ile istişare etmekten son derece mutluluk duyduğunu ifade eden Bakkal, “Amacımız, kentteki tüm kurum ve kuruluşlarla sürekli iletişim ve uyum içerisinde çalışarak hizmet vermek. Lokomotif olmamız gereken konularda lokomotif, vagon olmamız gereken konularda vagon olmaya hazırız” diye konuştu.

İlgili Makaleler