Diyanet isleri Baskanligi

Diyanetten 8 Mart Açılımı haberi

Ünye’de gerçekleşen İlçe Müftüler Toplantısı’nı değerlendiren Ünye İlçe Müftüsü Aydın Yığman, 8 MartDünya Kadınlar Günü‘nde başta cezaevlerindeki kadınlar olmak üzere birçok merkez ziyaret edilerek etkinlikler düzenleneceğini söyledi. Şubat ayı İlçe Müftüleri toplantısı İl Müftüsü Mustafa Kolukısaoğlu başkanlığında Ünye İlçe Müftülüğü Erkek Kur’an Kursu Toplantı Salonu’nda 18 ilçe müftüsünün katılımıyla yapıldı. Toplantıda Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri, 8 MartDünya Kadınlar Günü‘nde gerçekleştirilecek etkinliklerin planlanması, bu yıl görevli olarak hacca gidecek din görevlilerinin belirlenmesi ile kurum hizmetleri değerlendirildi.

Toplantıya ilişkin açıklamalarda bulunan Ünye İlçe Müftüsü Aydın Yığman, “Toplantı gündeminde 8 MartDünya Kadınlar Günü‘nde müftülüklerce gerçekleştirilecek etkinlikler ile hacca gönderilecek personeller ve kafile başkanlarının belirlenmesi, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri gibi 8 maddeden oluşan konular görüşüldü” dedi.

Müftü Yığman şöyle devam etti: “Her ay bir ilçede toplantı yapıyoruz. Bu ayda toplantıya Ünye İlçe Müftülüğü ev sahipliği yaptı. 18 ilçede görev yapan müftülerimiz katıldılar. İlçe müftülükleri arasında koordineli çalışmayı sağlamak amacıyla her ay yapılıyor bu toplantı. Diyanet İşleri Başkanlığı‘ndan gelen bir takım yazılar değerlendiriliyor. Bugünkü toplantımızın birinci gündem maddesi hacdı. Genel olarak hacca gönderilecek personellerimiz ile kafile başkanlarının tespit edilmesi, bir takım yardımlarda görevlendireceğimizin personelin görevlendirmesi konuları görüşüldü. Diğer bir madde 8 MartDünya Kadınlar Günü münasebetiyle yapılacak etkinliklerdi. Diyanet İşleri Başkanlığımız, 8 MartDünya Kadınlar Günü‘nün daha etkin bir şekilde kutlanmasına özel önem vermekte. Bu nedenle bu yıl 8 Mart‘ta kutlanacak olan Dünya Kadınlar Günü‘nde önceki yıllara göre daha fazla etkinlikler düzenlemeyi planlıyoruz. Bu etkinlikler arasında cezaevi, huzurevi ve kadınların yoğunlukta bulunduğu işletmeler ziyaret edilecek.”

Toplantıda Kutlu Doğum Haftası kutlama etkinliklerinin de görüşüldüğünü belirten Müftü Aydın Yığman, Kutlu Doğum Haftası’nda Ünye merkezin yanı sıra beldelerde de bir takım programlar gerçekleştirileceğini sözlerine ekledi. – Ordu

 

İlgili Makaleler