Diyanet isleri Baskanligi

Diyanet Kerbela için özel albüm hazırladı

başkanlık olarak basılı, süreli, sesli ve görüntülü yayınlarla halka ulaştıklarını belirtti. İslam dininin aydınlık mesajlarını toplumun tüm kesimlerine ulaştırmayı amaçladıklarını dile getiren Salman, bu kapsamda tüm toplum kesimlerine yönelik kuşatıcı yayın faaliyeti yürüttüklerini söyledi.

Çalışmaları kapsamında “Kerbela” adlı ilahi albümü hazırladıklarını ifade eden Salman, şöyle konuştu:
“Muharrem ayındayız, tarihte bu ayda tüm Müslümanları yaralayan, inciten, can yakıcı, müessif bir olay var. Bunun anısına başkanlık olarak iki CD’den oluşan bir ilahi albüm hazırlandı. Bu konuda Türkiye’nin önde gelen sanatçılarından Ahmet Özhan ile görüşmelerimiz oldu. Büyük emek verdik, yaklaşık bir ay gibi bir sürede bu albüm ortaya çıktı. İlahi albümünde farklı makamlarda Kerbela’yı, Muharrem’i hatırlatan, düşündüren, hüzünlendiren ilahiler yer aldı. Olay müessif bir olay ama biz Müslümanlar olarak Başkanımızın ifadesiyle ‘Yeni Kerbelalar yaşanmaması için’ neler yapabiliriz diye bunu iyi okuyalım, bundan ders çıkartalım ve bu Müslümanların birliğine, beraberliğine, dayanışmasına vesile olsun dedik.”
Dini Yayınlar Genel Müdürlüğünce hazırlanan albüm için özel bir kapak ve albüm kitapçığı da hazırlandı. İki CD’nin bulunduğu albüm Muhayyer Kürdi İlahi ve Hüseyni İlahi ile başlıyor. İlk CD’de 20 ikincisinde 17 ilahi yer alıyor. Kitapçıkta güftelerin yanı sıra ilahilerin notaları da bulunuyor.

İlgili Makaleler