İlahiyat Haber

Bigaya 300 kişilik imam hatip yurdu yapılacak

 

Protokol imza töreninde konuşan Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna, son yıllarda büyük bir gelişme potansiyeli gösteren Biga ilçesindeki İmam Hatip Lisesi’ne, Doğanlar Yatırım Holding A.Ş. tarafından 5 bin metrekare kapalı alana 300 kişi kapasiteli bir erkek öğrenci yurdu yapılacağını söyledi.

Eğitime yapılan yatırımların ülkenin geleceğine yapılan yatırımlar olduğunu belirten Vali Tuna, “Çocuklarımız en iyi şartlarda okutmak ve yetiştirmek hedefimiz. Bu noktada yurt önemli bir hizmettir. Çünkü köylerden gelen ve imkanı olmayan çocuklarımız var. Kalacak yer konusunda sıkıntı çekiyorlar. Yurt kapasitelerimiz yetersiz. Çanakkale merkezde de, ilçelerimizde de bu sıkıntı var. O manada biz yurt yapımını teşvik ediyoruz. Yurtlarımız da artık modern bir görünümde oluyor. Yurtta en fazla dört kişinin kalacağı odalar olacak. Doğanlar Yatırım Holdingi kutluyorum. Bunun herkese örnek bir davranış olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Doğanlar Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Gıda Sektörü Başkanı Şadan Doğan ise, sosyal sorumluluk projelerinin devam ettiğini söyledi. Doğan, “Bir süre önce annemiz Ayşe Doğan adına Kız Meslek ve Teknik Lisesi protokolü imzalamıştık. Bugün de babamız Ali Doğan adına yurt yapmayı taahhüt ettik. Her ikisini de en kısa sürede hizmete sunmayı hedefliyoruz. İlim Yayma Cemiyti Biga şubesinin arsasına inşaa edilecek olan yurt 2 yıl içinde tamamlanacak. Yurdun adı Biga Anadolu İmam Hatip Lisesi Hacı Ali Doğan Erkek öğrenci yurdu” dedi.

 

İlgili Makaleler