İlahiyat Haber

İlahiyatçı Mevlüt Güngör dualarla uğurlandı

 

İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi hocalarından Prof. Dr. Mevlüt Güngör dün sabah vefat etti. Güngör, 15 gün önce Bezm-i Âlem Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde bağırsak kanseri tanısıyla tedavi altına alınarak, bir Dizi operasyon geçirmişti. Bir süredir yoğun bakım ünitesinde zatürree ve enfeksiyon tedavisi gören Güngör, dün sabah bütün müdahalelere rağmen kurtarılamayarak vefat etmişti.

Prof. Dr. Mevlüt Güngör’ün cenazesi bugünİstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nin bahçesinde yapılan törenin ardından Fatih Camii’ne son yolculuğunda uğurlandı. Güngör için öğle namazına müteakip cenaze namazı kılındı. Son yolculuğunda Güngör’ü ailesi, arkadaşları, meslektaşları ve çok sayıda öğrencisi yalnız bırakmadı. Güngör’ün naaşı Silivrikapı’daki aile kabristanına defnedildi. 

Prof. Dr. Mevlüt Güngör’ün kendisini Kuran’ı kerim’e adamış bir ilim adamı olduğunu belirten Doç. Dr. Mustafa Karataş, “Kuran ahlakı Mevlüt Hocamızın yüzüne vurmuştu. İlmi ve irfanıyla büyük bir kayıp yaşıyoruz. Alimin ölümü, alemin ölümü gibi. Yan yana derslerimiz oldu. Çok talebe yetiştirdi. Allah mekanını cennet eylesin.” dedi.

Gözyaşlarını tutamayan Güngör’ün dünürü Selman Bayoğlu da, ünlü ilahiyatçının çok çalışkan birisi olduğunu ifade edip, çok iyi öğrenciler yetiştirdiğini vurguladı.

Ölüm haberiyle çok üzüldüğünü kaydeden Bayrampaşa Yeşil Camii imamlarından Abdullah Ustaosmanoğlu ise, çok önemli bir alimin kaybedildiğini dile getirdi. 
CİHAN

 

İlgili Makaleler