İlahiyat Haber

Yalova İlahiyat Vakfı Kuruldu

Yalova İlahiyat Vakfı (YİVAK) Resmi Gazetede yayınlanarak resmen kuruldu. Vakıf Türkiye’nin ve İslam dünyasının ihtiyaç duyduğu sahalarda yüksek kapasiteli, yabancı dil yeterliliği ve bilimsel alt yapıları mükemmel, donanımlı ulusal ve uluslararası nitelikte ilahiyatçı, araştırmacı, öğretim üyesi ve öğretim görevlisi yetiştirilmesini amaçlıyor.

Türkiye’nin ve İslam dünyasının ihtiyaç duyduğu sahalarda yüksek kapasiteli, yabancı dil yeterliliği ve bilimsel alt yapıları mükemmel, donanımlı ulusal ve uluslararası nitelikte ilahiyatçı, araştırmacı, öğretim üyesi ve öğretim görevlisi yetiştirilmesi ve fakülte’nin eğitim – öğretim kalitesinin yükseltilmesi amacıyla Yalova İlahiyat Vakfı (YİVAK) kuruldu Türkiye’nin ve İslam dünyasının ihtiyaç duyduğu sahalarda yüksek kapasiteli, yabancı dil yeterliliği ve bilimsel alt yapıları mükemmel, donanımlı ulusal ve uluslararası nitelikte ilahiyatçı, araştırmacı, öğretim üyesi ve öğretim görevlisi yetiştirilmesi ve fakülte’nin eğitim – öğretim kalitesinin yükseltilmesi amacıyla Yalova İlahiyat Vakfı (YİVAK) kuruldu.

Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün Resmi Gazete’de yayımlanan ilanına göre, vakfın kurucuları arasında İbrahim Hatiboğlu, Rafet Bozdoğan, Hüseyin Yıldırım, Şükrü Özen, Tahir Yaren, Abdülkadir Coşkun, Mahmut Kelpetin, Arif Aytekin, Tahir Aktaş, Ali Çankaya, Fatma Kızıl, Muharrem Önder, Salim Sancaklı, Ruhani Doğan, Ramazan Aydoğan, Hüseyin Kulaklıkaya, Atilla Gökalp, Abdüssamet Bakkaloğlu, Eşref Atlas, Muhammet Beyler, Ahmet Baltacı, Adem Saruhan, Süleyman Berk ve Salih Yılmaz yeralıyor.

Vakıf, Türkiye’nin ve İslam dünyasının ihtiyaç duyduğu sahalarda yüksek kapasiteli, yabancı dil yeterliliği ve bilimsel alt yapıları mükemmel, donanımlı ulusal ve uluslararası nitelikte ilahiyatçı, araştırmacı, öğretim üyesi ve öğretim görevlisi yetiştirilmesi ve fakültenin eğitim – öğretim kalitesinin yükseltilmesini gaye edinecek. Vakfın mal varlığı 52 bin 800 TL nakit olarak belirlendi. Vakıf, Mütevelli Heyeti, Yönetim Kurulu, Vakıf Denetim Kurulundan oluşacak

İlgili Makaleler