İlahiyat Haber

Türkiyeyi Aydın İHL Temsil Edecek

Aydın İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Kemal Akdağ Türkiye 1.’si seçilerek 17 Mayıs’ta yapılacak olan Uluslar arası Arapça Finali’nde Türkiye’yi temsil etme hakkı kazandı. Aydınlı öğrencinin başarısı eğitim camiası ve Aydınlılar tarafından sevinçle karşılandı. 

Ülke genelinde 461 okuldan bin öğretmenin hazırladığı 3 bin öğrenciyle başlayan yarışmaların, il ve bölge finallerini geçerek Türkiye Finaline katılan 27 okul ve öğrencileri Uluslar arası yarışmalarda Türkiye’yi temsil edebilmek için yarıştı. Yarışmaya Tarık Bin Ziyad’ın kostümü ile katılan Aydın İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Kemal Akdağ, hitabetinin yanı sıra beden dili ve mimikleri ile adeta izleyenleri büyüledi.

Yaklaşık yarım asır önce eğitim öğretime başlayan Aydın İmam Hatip Lisesi’nin bugüne kadar birçok başarıya imza attığını ve zor şartlara rağmen başarıyı yakalayıp Aydın’ı ve ülkemizi temsil eden öğrencileri ile gurur duyduğunu belirten Okul Müdürü Mehmet Erfidan, başta Türkiye birincisi olan Kemal Akdağ olmak üzere öğretmenleri ve ailesini kutladı.

Okul Müdürü Erfidan, “Din Öğretimi Genel Müdürlüğü, Ensar Vakfı, Önder Vakfı ve Akademi Lisan Derneği öncülüğünde gerçekleştirilen yarışmalarda Hitabet dalında Tarık Bin Ziyad’ın meşhur hutbesi ‘Endülüs’ün Fethi’ ile yarışmaya hazırlanan öğrencimiz Türkiye birincisi seçildi. Okulumuzun Anadolu kısmında okuyan bu öğrencimizi, başta okulumuzu daha sonra ilimizi bu yarışmada da bölgemizi en iyi şekilde temsil ettiği için kutluyoruz. Öğrencimiz Kemal Akdağ’ın Uluslar arası yarışmada da ülkemizi en güzel şekilde temsil edeceğine inancım tamdır” dedi.

İlgili Makaleler