İlahiyat Haber

SakaryaNın Erenler İlçesine İmam Hatip Ortaokulu Yapılacak haberi

 

Sakarya İl Genel Meclisi Olağan Şubat Ayı Toplantıları İl Özel İdaresi İl Genel Meclisi Salonu’nda başladı.

Sakarya İl Genel Meclisi Başkanı Oktay Yıldırım Başkanlığında toplanan Meclis gündemindeki maddeleri görüştü.

İhtisas Komisyonlarınca hazırlanan konuların görüşülmesini hafta içindeki diğer toplantılara bırakan Meclis Valilikten gelen 3 konuyu görüştü.

Sakarya Valiliği’nden gelen ilk konu olan; İl Özel İdaresine ait makine parkında bulunan makine ve ekipmanların boş zamanlarda 2012 yılı ücret tarifesine yüzde 7.80 zam yapılarak 2013 yılının fiyatların belirlenmesi isteği Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Valilikten gelen bir diğer konu olan ve Taraklı İlçesi Karagöl Göleti ve Kocaali İlçesi Mollahasan Göletinin içmesuyu olarak kullanılması için Paket Arıtma Tesisi ve hizmet binalarının yapımında ihtiyaç duyulan her birine 400 bin TL olmak üzere toplam 800 bin TL İller Bankasına borçlanılması talebi de Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Sakarya‘nın Erenler İlçesine yapılması planlanan İmam Hatip Ortaokulu için İller Bankasına 2 milyon TL borçlanılması ve protokol imzalanması için Sakarya Valisi Mustafa Büyük‘e yetki verilmesi talebi de valilikten gelen bir diğer konu oldu.

Konu hakkında görüşlerini açıklayan MHP Grup Başkanvekili Salih Okutan ve AK Parti Grup Başkanvekili Ali Kaba, eğitim için harcanan her kuruşun çok önemli olduklarını belirttiler. Konu görüşülmek üzere İl Genel Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi.

 

İlgili Makaleler