İlahiyat Haber

Beypazarı İmam Hatip Lisesi mezunları buluştu Haberi

Ankara Beypazarı İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği (BEYİMDER), imam hatip lisesi mezunlarını yemekli toplantıda bir araya getirdi. Vefat edenler için okunan hatmin duasının yapıldığı programda katılımcılar, en kısa sürede tekrar bir araya gelmek üzere sözleşti.

BEYİMDER Başkanı Mustafa Arcaklıoğlu, mezunları toplamaktaki amaçlarının imam hatip lisesinden mezun olan veya mensubu olan arkadaşlarla görüş alışverişi yapmak ve okula sağlanacak faydaları görüşmek olduğunun altını çizdi. Arcaklıoğlu, “Onlarla bir arada olmanın ayrı bir gururu oluşuyor ve arkadaşlarımızla geçmiş dönemlerde yapamadıklarımızı şu anda yapmaya çalışıyoruz. Ulaşabildiğimiz arkadaşlarımıza ulaştık, ulaşamadıklarımıza da ulaşmaya çalışıyoruz. Geçmiş dönemlerde aramızda olan fakat şu anda hakkın rahmetine kavuşmuş genç arkadaşlarımıza dualar ediyoruz. Bundan güzel bir şey olabilir mi? Her yıl mezunlar günü düzenliyoruz. Bu tür toplantıları yaparak arkadaşlarımızla irtibatımızı koparmamaya çalışıyoruz.” dedi.

Beypazarı İmam Hatip Lisesi Müdürü Ali Değirmencioğlu ise “Okuduğum okulda şu anda okul müdürü olarak görev yapmaktayım. Şu ana kadar okulumuzdan binlerce mezun olan veya okuyup başka okullara gidenler oldu. Şu ana kadar neler yapıldığı değil neler yapılacağını ortaya koymak gerekir. İmkânlarımız elverdiği sürece öğrencilerimize gerek yatılı yurt, gerekse başarılı öğrencilerimizi umreye gönderme gibi çalışmalarımız mevcuttur. Tüm çalışmalarımızı yardım almadan kendi imkânlarımızla sağlıyoruz.” dedi.

Konuşmaların ardından vefat edenler yad edilerek yapılan Hatmi Şerif’in duası okundu. Katılımcılar yakın bir zamanda tekrar bir araya gelmek için görüş birliğine vardı.
Cihan

 

İlgili Makaleler