Ana Sayfa Haber MEB Milli Eğitim İstanbul’da okullar tatil!

İstanbul’da okullar tatil!

42553

İstanbul’da okullar tatil!

Valilik, İstanbul’da anaokulları ile ilk, orta ve liselerde yarın tatil ilan etti.

 

Valilik tarafından yapılan açıklamada, Meteoroloji yetkililerince, İstanbul’da bu geceden itibaren başlayacak kar yağışının yarın öğle saatlerine kadar aralıklarla hafif, öğleden sonra ise etkisini artırarak yer yer yoğun olacağının tahmin edildiği vurgulandı. 

Açıklamada şöyle denildi:

“Bilhassa, öğleden sonra etkisini artırması beklenen kar yağışının ve buna bağlı olarak mevsim normallerinin altında seyredecek düşük sıcaklık, kuvvetli poyraz fırtınası ve akşam saatlerinden itibaren görülecek buzlanma ve don olayının ara cadde ve sokaklar başta olmak üzere araç trafiği ve yaya ulaşımında yol açacağı olumsuz etkiler ile İstanbul’un özel durumu göz önüne alınarak, herhangi bir olumsuzluğa veya mağduriyete meydan vermemek amacıyla anaokulları ile ilk, orta ve liselerde eğitim ve öğretime 6 Ocak Salı günü bir gün süre ile ara verilmesi uygun görülmüştür.

Aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamile personel idari izinli sayılacaklardır.”

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, kar yağışı akşam 16.00 ile 17.00 saatleri arasında etkisini göstermeye başlayacaktı. Ancak henüz başlamadı. Bu akşam etkili olması beklenen kar yağışının Salı ve Çarşamba günü de devam etmesi, sıcaklıkların -4 dereceye kadar düşmesi bekleniyor. Hissedilen sıcaklıklar ise Salı günü -5, Çarşamba günü -10 olacak.

Belediye’nin internet sitesinden yapılan açıklamada, kış şartlarıyla mücadele ekiplerinin, Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) yönetiminde olumsuzluklara karşı ana arterlerde ve çevre yollarda hazır bekletildiği belirtildi.

Açıklamaya göre, 2014-2015 kış sezonu için aralarında kar kaplanının da olduğu 1028 araç ve iş makinesi, 4 bin 815 personel görevlendirildi.

Belediye’nin oluşturduğu “Köy Timleri” ise köylerde kar kürüme çalışması yapacak. Muhtarların kontrolünde bulunan kürüme aparatlı traktörler köy yollarının açık tutulmasında kullanılacak.

Sürücüler özellikle geceyarısından sonra oluşabilecek gizli buzlanmaya karşı uyarılıyor ve güvenli ulaşım için kış lastiği kullanmaları öneriliyor.

Önceki İçerikEsmaul Hamse Arapçada Beş İsim – Görsel
Sonraki İçerikÖSYM MBSTS için örnek soruları Yayımladı