Diyanet isleri Baskanligi

Görmez:Cemaat En Az İki Genci Camiye Getirmeli

 

 

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, cami cemaatinin, evinden camiye gelirken, her cemaatin en az 2 genç cemaat getirmesini istedi. Prof. Görmez, cemaat profilinin gençleştirilmesini istedi.

Sapanca Güral Otel’de gerçekleştirilen ‘Yurtdışı Hizmetleri Konferansı-Küresel Gelişmeler Yeni Perspektifler’ konulu programa katılmak için Sakarya’ya gelen Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Yenikent Karaman 17 Ağustos Camii’ni ziyaret etti. Görmez, buradaki cami cemaatinden, camiye gelirken en az iki genci camiye getirmesini istedi.

Görmez, Sakarya Valisi Mustafa Büyük’ü makamında ziyareti ardından, Sakarya İl Müftüsü İlyas Serenli ile birlikte Marmara depreminden sonra yapılan Yenikent Karaman 17 Ağustos Camii’ni ziyaret etti. Cami Dernek Başkanı Yunus Özçelik, 17 Ağustos Camii İmam Hatibi Yakup Alemdar, Ahmet Kopal ve Cami Müezzini Hüseyin Barutçu ile de görüşen Prof. Dr. Mehmet Görmez, cami cemaati ile bir süre sohbet etti.

Cami cemaatinin, evinden camiye gelirken, her cemaatin en az 2 genç cemaat getirmesini isteyen Prof. Dr. Mehmet Görmez, cemaat profilinin gençleştirilmesini istedi. 17 Ağustos Camii din görevlilerine, sabah namazında kaç cemaat olduğunu soran Prof. Görmez, bu büyük eserin içinin dolu olması gerektiğini vurguladı.

Kaynak : İnternethaber

İlgili Makaleler