Diyanet isleri Baskanligi

Diyanet Din Eğitimine El Koyuyor

Din eğitimi ve öğretimi konusunda Başkanlığımızca yürütülen hizmetlerdeki etkinlik ve verimliliğin arttırılması, söz konusu hizmetlerden yararlananların yeterliklerinin geliştirilmesi ve bu alanda yeni yöntemler oluşturulmasına katkı sağlanması amacıyla, 30 Mart-1 Nisan 2012 tarihlerinde Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü koordinesinde yürütülen “Yaygın Din Eğitimi Sempozyumu” hazırlık çalışmaları tamamlanmıştır. 

 

 Ankara Rixos Otel’de üç gün boyunca iki ayrı salonda devam edecek olan Sempozyumda Yaygın Din Eğitimi ile ilgili konular ve sorunlar ele alınacaktır. 45 bilim adamının tebliğ sunacağı sempozyumda 45 bilim adamı da müzakere yapacak ve ayrıca yaygın din eğitimini alanda uygulayan 60 davetli, moderatörler yönetiminde farklı salonlarda tecrübe paylaşımı çalıştayları yaparak sorunların çözümüne ve verimliliğin artmasına katkı sağlayacaklardır. 

Oturum başkanlarıyla birlikte 165 bilim adamı ve alan uzmanının katılımıyla gerçekleşecek olan sempozyum 1 Nisan 2012 Pazar günü değerlendirme oturumuyla tamamlanacaktır. Sempozyumda ele alınacak konular Program’da başlıklar halinde detaylı olarak yer almaktadır.


 


“Yaygın Din Eğitimi Sempozyumu” programı için tıklayınız.

 

 


İlgili Makaleler