Diyanet isleri Baskanligi

Diyanet Atamaya Hazırlanıyor

Diyanet, yılın son çeyreğinde atama yapacak

Diyanetten sorumlu Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt’ün soru önergesini cevapladı.

Ensar öğüt hala bir çok camide imam ve müezzin açığı bulunduğunu belirterek, söz konusu açığın ne zaman giderileceğini sormuştu. Bozdağ, soru önergesine şu şekilde cevap vermiştir:

“Diyanet İşleri Başkanlığı ülkemizin en ücra köşesine varıncaya kadar geniş bir yelpazede din hizmeti sunmaktadır. Hizmetlerin akamete uğramaması ve vatandaşlarımızın mağdur olmaması için de Maliye Bakanlığınca verilen açıktan atama izni doğrultusunda münhal kadrolara atama yapılmaktadır.

Bu bağlamda; 2012 yılı içerisinde 12.969 imam-hatip, 1.122 müezzin-kayyım; 2013 yılı itibariyle de 1.605 imam-hatip ile 17 müezzin-kayyım ataması yapılmıştır. Ayrıca söz konusu önergelerde ifade edilen yerler de dahil olmak üzere ülke genelinde camilerimizi imamsız ve müezzinsiz bırakmamak için planlamalar yapılmış olup 2013 yılının son çeyreğinde Maliye Bakanlığından alınan açıktan atama izni doğrultusunda boş yerlere atamalar yapılacaktır.”

İlgili Makaleler


Warning: mysqli_query(): (HY000/1021): Disk full (/var/tmp/#sql_6bc0c_2.MAI); waiting for someone to free some space... (errno: 28 "No space left on device") in /home/fasiharapca.com/public_html/wp-includes/class-wpdb.php on line 2349