Ana Sayfa Haber Diyanet isleri Baskanligi Diyanetin Kuran Dersi ve Siyer Yorumu

Diyanetin Kuran Dersi ve Siyer Yorumu

44081

 

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Müslüman bir ülkede herhangi bir insanın isteğe bağlı olarak çağdaş okul ortamında İslam dininin en temel kaynağı olan Kur’an-ı Kerim’i hem yüzünden hem de anlamını öğrenme talebinin makul ve masum bir talep olduğunu kaydetti.

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, ‘Yaygın Din Eğitimi Sempozyumu’nda Kur’an-ı Kerim’in ve Hz. Muhammed (SAV)’in hayatının seçmeli ders olması ile ilgili basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Diyanet'in Kur'an dersi  ve siyer yorumu

Din eğitiminin inanç özgürlüğünün ayrılmaz bir parçası olduğunu vurgulayan Görmez, “Bu tartışmanın bir tarafının Diyanet İşleri Başkanı değilim. Ben her iki tarafın da Diyanet İşleri Başkanıyım. Tartışmaları izliyorum. Doğrusu bu topraklarda hiçbir arkadaşımızın bu itirazını doğrudan Kur’an-ı Kerim’in kendisinin isteğe bağalı olarak öğretilmesine karşı olduğu anlamına gelmez. Müslüman bir ülkede herhangi bir insanın isteğe bağlı olarak çağdaş okul ortamında İslam dininin en temel kaynağı olan Kur’an-ı Kerim’i hem yüzünden hem de anlamını öğrenme talebi kadar makul ve masum bir talep olamaz.” diye konuştu.

Önceki İçerikArapça Başa Bela! 2
Sonraki İçerikDin Eğitimini Bir Ayrışma Konusunu Olmaktan Çıkarmalıyız