Ana Sayfa Haber İlahiyat Haber Bursa Dünyaya İlahiyatçı Yetiştiriyor

Bursa Dünyaya İlahiyatçı Yetiştiriyor

42908

Bursa’da 40 farklı ülkeden Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde öğrenim gören öğrenciler tarafından hazırlanan ‘Bursa Dünyaya İlahiyatçı Yetiştiriyor’ programı, çok sayıda davetlinin katılımıyla Tayyare Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Beytullah Özdemir adlı öğrencinin Kur’an okumasıyla başlayan program, misafir öğrencilerin kendilerini tanıtmasıyla devam etti. Bosna Hersek, Tataristan, Irak ve Nijerya gibi ülkelerden gelen öğrenciler Türkçe şiirler okurken, ‘kardeşlik’ temalı tiyatro gösterisi de ilgiyle izlendi. Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yaşar Aydınlı, 350 yabancı uyruklu öğrencinin fakültede öğrenim gördüğünü söyledi. U.Ü. İlahiyat Fakültesi’nin 35 yılı aşkın süredir yetiştirdiği ve yetiştirmekte olduğu binlerce ilahiyatçıyla bugün ülke sınırlarını aşarak dünyaya hizmet ettiğini belirten Aydınlı, bu sorumluluk bilinci içerisinde aralıksız çalıştıklarını söyledi.

U.Ü’nün yetiştirdiği öğrencilerle bugün önemli bir değer olduğunu kaydeden Rektör Prof. Dr. Kamil Dilek de, “Gözlerinizi yumun ve kendinizi bir çiçek bahçesinde hayal edin. Bu çiçeklerin farklılıklarına rağmen ortak özellikleri, güzellikleri. Biz de bu bilinçle üniversitemizde eğitim veriyoruz. Onları oya gibi işleyen hocalarımıza ve üstün gayretlerinden ötürü öğrencilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Bursa Valisi Şahabettin Harput, Vali Yardımcısı Adnan Çakıroğlu, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Abdullah Karadağ, AK Parti İl Başkanı Sedat Yalçın ile iş ve siyaset camiasından pek çok ismin katıldığı program izleyenlere huzurlu dakikalar yaşattı.

Önceki İçerikABD, Fransa, Avusturya, Belçika ve Suudi Arabistana İHL açılacak
Sonraki İçerikMarmara İlahiyat Vakfı Camiinde Son Durum