Diyanet isleri Baskanligi

Başbakan Yardımcısı Bozdağ, StrasbourgdaDİTİB Strasbourg merkezinde birlik yöneticileriyle bir araya gelen Bozdağ, Strasbourg’daki çalışmalar, İmam Hatip Lisesi, öğrenci yurtları, cami ve eğitime başlayan İlahiyat Fakültesi için satın alınan binalar hakkında bilgi aldı.

Daha sonra İlahiyat Fakültesi öğrencilerine hitap eden Bozdağ, İslam’ın doğru öğrenilmesinin önemine vurgu yaptı.

“İslam’ın doğru öğrenilmesi ve doğru öğretilmesi, bugün yaşadığımız dünyada Müslümanların en önemli sorunlarından bir tanesi” diyen Bozdağ, İslam’a karşı bakışları olumluya da olumsuza da çevirecek unsurun, doğru öğrenme ve öğretme konusunda dini birikim sahibi kişilerin yaptıkları işler olduğunun altını çizdi. Bozdağ, “Eğer siz doğru bir şekilde öğrenirseniz, doğru bir şekilde anlatacaksınız ve yaşama imkanı bulacaksınız. İlahiyat fakülteleri bu anlamda dinin doğru öğretilmesi konusunda çok büyük bir imkan sunuyor” dedi.

Bekir Bozdağ, “Irkçılığınk, ayrımcılığın, İslam düşmanlığının ne kadar zararlı olduğunu ancak sahip olduğunuz bilgiler ve yaşantıyla sizler sağlayacaksınız” diyerek, İlahiyat Fakültesi ve İmam Hatip Lisesi’nin korkuları yıkmak ve bu korkulardan beslenen ön yargılardan kurtulmak için çok önemli olduğunu ifade etti.

Fakülteyle ilgili yasal prosedürün devam ettiğini belirten Bozdağ, sorunların öğrenciler mezun olmadan çözüleceği sözünü verdi. Bozdağ, “Siz mezun olduğunuzda diplomalarınız da gerek Fransa içinde gerek Türkiye’de bir İlahiyat Fakültesi mezunu diploması hangi fonksiyonu icra ediyorsa aynısına sahip olacaksınız, ondan şüpheniz olmasın” diye konuştu.

Bozdağ daha sonra, Milli Görüş Derneği Eyyub Sultan Camisi’ne geçti. Burada dernek yöneticileri Bozdağ’a, Avrupa’nın en büyük camisi olacak Eyyub Sultan Camisi için hazırlanan inşaat planları konusunda bilgi verdi.

İlgili Makaleler