İlahiyat Haber

Yök Muglaya İahiyat Acilmasini Kabul Etti

 

Muğla Üniversitesi bünyesinde İlahiyat Fakültesi açılması için YÖK’ten onay çıktı. Muğla Üniversitesi tarafından YÖK’e yapılan başvurunun ardından Yüksek Öğretim Kurumu’ndan onay çıkmasının ardından konu Bakanlar Kurulu’nda imzaya açılacak. Bakanlar Kurulu’nda imzadan çıktıktan sonra ise Resmi Gazetede yayımlanarak Muğla Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nin kurulması kesinleşecek.

Muğla Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ne ilk talip Ula’dan geldi. Ula Kaymakamı Erol Karaömeroğlu, Fakültenin Ula’da açılmasını isterken, “Muğla Üniversitesi senatosunda İlahiyat Fakültesi açılması için YÖK’e başvurunun yapılmasının ardından Rektörümüz Mansur Harmandar ile görüştük. İlahiyat Fakültesi’nin Ula’da açılmasını talep ettik. Fakülte’nin konuşlanacağı yer konusunda sıkıntı yok. Fethiye, Bodrum ve Marmaris’ten sonra Fakülte açılan ilçelerden birisi olmak istiyoruz. Gerekli girişimlerimizi yaptık. Bakanlar Kurulu imzasından çıktıktan sonra Resmi Gazetede yayımlandıktan sonra Fakülte’nin açılacağı yer konusunda Ula kabul edilirse, kısa bir süre içinde binayı tamamlayabiliriz” dedi.

AK Parti Muğla Milletvekili Ali Boğa, İlahiyat Fakültesi açılması yönünde yapılan başvurunun YÖK’te kabul edildiğini belirterek, “Muğla’ya gecikmiş ne kadar hizmet varsa bir bir gelmeye devam ediyor. Yüksek Öğretim Kurumu’ndan Muğla Üniversitesi’ne bağlı İlahiyat Fakültesi açılması yönündeki talep kabul edildi. Muğla İlahiyat Fakültesi’ne kavuşuyor” dedi.

İlgili Makaleler