Tüm Türkiyede Dua Edilecek

38333

81 il ve 957 ilçede, yüzbinlerce Müslümanın eli şehitlerin aziz ruhları için duaya açılacak. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın tüm yurttaki müftülüklere gönderdiği genelgede, “Milletin birliği, dirliği ve bütünlüğü için değerleri uğruna canlarını feda eden şehitlerimizin ruhlarını şad etmek, hatıralarını yad etmek şühedaya ve geride bıraktıkları yakınlarına karşı gösterilecek en büyük vefa borcudur” ifadelerine yer verildi. Bu sayede, 18 Mart Cuma günü sabah namazında binlerce Müslüman, “Şühedanın İzinde Huzur’da Niyazdayız” programını gerçekleştirecek.

HER İL VE İLÇENİN MERKEZ CAMİSİNDE

Her il ve ilçenin merkezi bir camisinde gerçekleşecek olan programda, Kur’an-ı Kerim başta olmak üzere tekbirler, tehliller, salat-ü selamlar getirilecek, kasideler ile aziz şehitlerin ruhları şad edilecek. Seçkin hafız ve karilerden Kur’an ve ilahiler dinlenecek.

BUĞDAY ÇORBASI VE ÜZÜM HOŞAFI İKRAMI

Program sonrasında, Çanakkale Savaşları sırasında askerlerin tükettiği buğday çorbası ve üzüm hoşafı ikram edilecek. Milli ve manevi şuur oluşturma adına programa gençlerin katılımı teşvik edilecek. Bu kapsamda, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl ve İlçe Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü ve STK’lar ile eş güdüm içerisinde çalışılacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here