İlahiyat Haber

İzzetbegoviçin ismi İmam Hatip Lisesine verildi

Temel atma törenine, AK Parti İstanbul Milletvekili Hüseyin Bürge, Bayrampaşa Kaymakamı Hasan Gözen, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Cemil Yıldız ile okul yapımı için bağışta bulunan Hakan Çağlar katıldı.

Törende konuşan Kaymakam Hasan Gözen, imam hatip liselerinin önemine işaret ederek, ”Eğitime hizmet etmek ülkeye hizmet etmektir. Birbirinden yararlı eğitim projeleriyle Bayrampaşa Belediyesi bunu en güzel şekilde yapıyor” ifadelerini kullandı.

Belediye Başkanı Atila Aydıner de ihtiyaçlara hizmetle cevap verdiklerini belirterek, ilçedeki bu ihtiyacı gördüklerini ve bunun için çaba gösterdiklerini bildirdi.

Sürekli hizmet üreten taraf olmaya devam edeceklerini ifade eden Aydıner, şunları kaydetti:

”Bu hizmetimizin de ilçemize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Emay İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Çağlar’ın ve sizlerin desteği ile bugün burada Bilge Kral Aliya İzzetbegoviç’in adını vereceğimiz Bayrampaşa İmam Hatip Lisesi’nin temelini atıyoruz. Eğitim projemizde yanımızda yer alan, bizlerden desteğini esirgemeyen herkese yürekten teşekkür ediyorum.”

Bayrampaşa Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde, spor ve konferans salonları, yüzme havuzu, yemekhane, son teknolojiyle donatılmış derslikler ve mescit yer alacak.

 

İlgili Makaleler