İlahiyat Haber

İHL Öğretmenleri Kuran-ı Kerim Eğitimi İçin Toplanıyor

 

Ensar Vakfı Değerler Eğitimi Merkezi, Türkiye’deki tüm İHL Meslek Dersleri Öğretmenlerinin tebliğci veya müzakereci olarak katılabileceği İHL Meslek Dersleri Zirvelerini düzenliyor.

Bu zirvelerin üçüncüsü “Kur’an-ı Kerim Öğretmenleri” zirvesi olarak 31 Mart 2012 tarihinde gerçekleştirilecektir. İmam Hatip Liselerindeki Meslek Dersleri Öğretmenlerinin katılabileceği zirvede amaçlananlar:
· Kur’an-ı Kerim derslerinin problemlerini tartışmak, derslerin programı / müfredatı ve kitaplarını öğretmenlerimizin değerlendirmesini sağlamak,
· Öğretmenlerimizin sınıf ve okul içi uygulamalarını, yöntem-tekniklerini ve hazırladıkları özgün materyalleri paylaşmalarını sağlamak,
· İyi örnekleri kayıt altına almak, kitaplaştırmak ve sonraki nesillere bir tecrübe mirası bırakarak tarihe not düşmek.

olarak belirtildi.

Kur’an-ı Kerim Öğretmenleri Zirvesiyle, Türkiye genelinde Kur’an- Kerim dersinin nasıl okutulduğunu, dersin öğretimi ile ilgili öğretmenlerin düşüncelerini tespit etmek, sınıf içi ve okul içi uygulamaların bir fotoğrafını çekmek isteniyor. Öğretmenlerin bu dersi nasıl işlediklerini, öğretmenlik uygulamalarını, ders etkinliklerini, uyguladıkları yöntem ve teknikleri, İYİ ÖRNEKLERİ kayıt altına alarak;  kitaplaştırmak, yayımlamak, sonraki nesillere bir TECRÜBE MİRASI bırakmak ve tarihe not düşmek isteniyor.


TEBLİĞ HAZIRLAMA ŞARTLARI VE AYRINTILI BİLGİ İÇİN EKTEKİ DOSYAYI İNCELEYİNİZ.

İlgili Makaleler