Diyanet isleri Baskanligi

Diyanet Yeterlilik Başvurularını Uzattı

D U Y U R U

11.03.2012 tarihinde yapılacak 2012 Yılı Yeterlik Yazılı Sınavı için başvuru ücretini yatırdığı halde e-başvuru sisteminde kaydı yer almayan adaylar için sınav başvuru süresi 23.02.2012 tarihine kadar 2 (iki) gün süre ile uzatılmıştır.

Adayların, “http://basvurular.meb.gov.tr/bsv2/diyanet_yetmesbil/default.aspx” adresinden “Başvuru İşlemleri” bağlantısınıkullanarak kayıt işlemlerini yapmaları gerekmektedir. Başvuru sisteminde kaydı bulunmayan adaylar başvuruücretini yatırmış olsalar bile sınava giremeyeceklerdir.

Adaylar, başvuru ile ilgili yapacağı işlemleri, “http://basvurular.meb.gov.tr/bsv2/diyanet_yetmesbil/basvuru_nasil_kayit_edilecek.aspx” adresinden “BaşvuruNasıl Yapacağınızı Resimlerle Öğrenin”bağlantısını kullanarak adım adım öğrenebilirler. Adayların başvurularınıyaparken internet tarayıcısı olarak Internet Explorer programını kullanmaları gerekmektedir.

Sınav başvurusunu kesinleştiren adaylar, 01.03.2012 tarihinden itibaren “Sınav Giriş Belgesi”ni “http://www.meb.gov.tr” internet adresinden alacaklardır. Sınav günü, “Sınav Giriş Belgesi” yanında bulunmayan adaylar sınava alınmayacaktır.

D.İ.B.İNSAN KAYNAKLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

İlgili Makaleler