Diyanet isleri Baskanligi

Mehmet Görmez’den maden ocağına ziyaret!

Manisa’nın Soma ilçesinde meydana gelen maden kazası sonrası bölgeye gelen Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, kazanın meydana geldiği maden ocağını ziyaret etti. Bölgede Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’dan bilgi alan Diyanet İşleri Başkanı Görmez, kurtarma çalışmalarına katılan görevlilerle bir süre sohbet etti. 

Daha sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Diyanet İşleri Başkanı Görmez şunları söyledi: 

“Çocukları için yeraltında rızıklarını temin ederken hayatını kaybeden bu kardeşlerimizin, Allah’ın şehit kullarıyla birlikte haşrolmalarını diliyorum.Tekrar eşlerine, çocuklarına, annelerine ve babalarına başsağlığı diliyorum. Şunu bilsinlerki ateş sadece Soma’ya düşmedi. Ateş sadece onların evlerine düşmedi. Ateş aynı zamanda ülkemizde yaşayan her insanin kalbine düştü, evine düştü. Bu acıyı milletçe paylaşıyor olmamız en büyük tesellimizdir. Sizlere de ilk günden itibaren bütün Dünya’ya buradan bilgiler verdiginiz için teşekkür ediyorum.”  

“Yarın sadece Türkiye’de değil, Türk Cumhuriyetleri’nde, Balkanlar da ve  Yurtdışında millet varlığımız olan yerlerdeki bütün camiilerde birtek konu var, oda hayatını kaybeden kardeşlerimize dualarımızı iletmek, onların emek uğruna, helal lokma uğruna verdikleri mücadeleyi ifade etmek ve geride kalan yakınlarının acılarını paylaşmaktır.”

 

İlgili Makaleler