Diyanet isleri Baskanligi

Yeterlilik Mülakat Sonuçları Ve Atama Ekranı

T.C.
BAŞBAKANLIK
Diyanet İşleri Başkanlığı
KADROLU-2012-I AÇIKTAN ATAMA SÖZLÜ SINAV SONUÇ VE TERCİH SİSTEMİ
Sınav Sonuç Öğrenme
Taban Puanlar ve Kontenjanlar

TERCİH YAPMAYI HAK KAZANAN ADAYLARIN DİKKATİNE !!
Lütfen Uyarı ve Açıklamaları Okumadan Tercih Yapmayınız…
TERCİH TARİHLERİ 25.05.2012 – 08.06.2012-23:00
Sözlü sınavda başarılı olduğu halde, belirtilen tarihler içerisinde tercih yapmayan adaylar atama ve yerleştirme işlemlerinde dikkate alınmaz.
Programdaki bazı menüleri göremeyen adayların;
İnternet Explorer penceresinde ARAÇLAR menüsünün içinde yer alan UYUMLULUK GÖRÜNÜMÜ AYARLARI na girmeleri ve ardından da gelen menüdeki TÜM WEB SİTELERİNİ UYUMLULUK GÖRÜNÜMÜNDE GÖSTER alanının sol yanında bulunan kutuyu işaretlemeleri gerekmektedir.
İŞLEM BASAMAKLARI

1. Bu sayfada yer alan uyarıları dikkatlice okuyunuz.
2. Menüdeki Sınav Sonuç Öğrenme Sayfasına girerek sözlü sınav sonucunuzu öğreniniz.
3. Tercih yapma hakkınız var ise TABAN PUANLAR VE KONTENJANLAR sayfasına girerek ait olduğunuz ünvan ve kontenjan grubunuza ait listeden en çok gitmek istediğiniz ilden başlayarak en az 1 en fazla 15 il seçiniz. Bu illeri tercih sıralama önceliklerinize göre sıralayınız.
4. TERCİH sayfasına girerek uyarılarda belirtilen bilgileri yazıp arama yapınız, bilgilerinizi ekrana geldikten sonra da yapmış olduğunuz tercih listesini sıralamayı dikkate alarak yazınız.
Ardından da TERCİHLERİMİ KAYDET buttonu yardımıyla kayıt işlemini gerçekleştiriniz.
5. Menüde yer alan TERCİH YAZDIRMA(PRINT) sayfasına girerek istenen alanları doldurup ARA’yınız.
Bilgileriniz ekrana geldikten sonra ekranın Sağ Alt köşesinde bulunan PRINTER resimli button aracılığıyla tercihlerinizi yazdırınız.
Tercih Yapma hakkınız bulunduğu halde Ara buttonuyla arama yaptıktan sonra tercih bilgileriniz ekrana gelmiyor ise TERCİH sayfasında hatalı işlemden veya uyarılara dikkatsizlikten oluşabilecek durumlardan dolayı tercih kayıt işleminiz başarısız olmuştur. Bu durumda ekrandaki uyarı ve açıklamaları dikkatlice takip ederek işlem basamaklarını yeniden uygulayınız. Aksi takdirde tercihte bulunmadığınızdan dolayı yerleştirmede dikkate alınmamış olursunuz.

TERCİH YAPARKEN DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

1- Belirtilen tarihler dışında tercih kabul edilmeyecektir.
2- Sadece müracaat ettiği unvan ve eğitim grubunda oluşan taban puan veya daha fazlasını alan adaylar tercih yapabilecektir.
3- Tercih edebileceğiniz illeri “il kontenjanları” sayfasından görebilirsiniz.
Kontenjan grubunuza ait kontenjanı olmayan illeri tercih etmemeye azami dikkat ediniz, aksi takdirde yerleşme şansınızı kaybetmiş olursunuz.
4- Yerleştirmeler, adayların il tercihleri doğrultusunda yüksek puandan başlayarak yapılacaktır. Eşitlik durumunda ise KPSS puanı daha yüksek olan aday yerleştirilmeye hak kazanacağından, adaylar il tercihlerini yaparken puanlarını göz önünde bulundurmalıdırlar.
5- Gitmeyeceğiniz yerleri yazmanız bir cami veya kursun görevlisiz kalmasına sebep olacağı gibi görev yapabilecek bir başkasının atanmasına da engel olacaktır. Tercihlerinizi bu duyarlılık ile yapmanız faydalı olacaktır.
6- Puanınızdan daha yüksek puanı olanlar sizinle aynı yeri tercih ettikleri takdirde puanı yüksek olanın yerleştirilmesi yapılacağından tercih ettiğiniz illere yerleştirilemeyebilirsiniz.
7- Tercihlerinizi yaptıktan sonra tercih sayfasından çıkıp menüdeki Tercih Yazdırma(Print) sayfasına girerek tercih işleminizin gerçekleşip-gerçekleşmediğini mutlaka kontrol ediniz.
8. Tercite bulunup kayıt işlemini gerçekleştirdikten sonra yaptığınız tercihlerinizde her hangi bir değişiklik imkanı verilmemektedir. Bu yüzden, tercihte bulunacağınız illeri tesbit ederken ve tercih sıralamasını yaparken çok dikkatli olunuz.
TERCİHLERİN KAYDI 1- Yerleştirmeler, Başkanlıkça yapılan sözlü sınav puan sıralamasına göre yüksek puandan başlayarak ve adayların il tercihleri doğrultusunda yapılacağından adaylar tercihlerini en çok gitmek istedikleri ilden başlayarak yapmalıdır.
2- Tercihlere göre yerleştirmeler yapıldıktan sonra boş kalan kadrolara adayların müracaat ettikleri unvan ve öğrenim grupları dahilinde ve puan sıralamasına göre yüksek puandan başlayarak Başkanlıkça Re’sen yerleştirme işlemi yapılacaktır.
3- Tercihlerle ilgili kayıt işleminden sonra aday tercih bilgilerinde her ne sebep olursa olsun bir değişikliğe gidilmeyecektir.
TERCİHLERİ YAZDIRMA, YAPILIP-YAPILMADIĞININ KONTROLU Yaptığınız tercihleri kaydettikten sonra,
Tercihlerinizin elektronik ortamda Diyanet İşleri Başkanlığına ulaştığından emin olmanız için,
Menüde yer alan Tercih Yazdırma(Print) sayfasına giderek istenen bilgileri yazıp ARA tuşuna bastıktan sonra
Ekrana gelen kimlik ve tercih bilgilerinizi kontrol edebilir, PRINTER(YAZICI) resimli button yardımı ile yazdırabilirsiniz.

Tercihlerinizin kayıt işlemini yaptıktan sonra, yaptığınız tercih işleminin başarılı bir şekilde yapılıp-yapılmadığını kontrol için mutlaka menüde yer alan Tercih Yazdırma(Print) alanına girerek kontrol etmelisiniz.

İlgili Makaleler