İlahiyat Haber

İmam Hatipliler TÜBİTAK Yarışmasında Birinci Oldu

Final yarışmasına, Türkiye’nin değişik bölgelerinden birinci olarak gelen 9 farklı branşta 200 proje katıldı. Hazırlanan projelerin 03-08 Mayıs tarihleri arasında Tübitak’ın belirlediği jürilere sunumu yapıldı. 

TARİH BİRİNCİSİ İHL’DEN 

Eskişehir Sarar Anadolu İmam Hatip Lisesi Felsefe Öğretmeni İlkay Özalp’in danışmanlığını yaptığı ve 10. sınıf öğrencileri Büşra Özkeçeci ile Zeynep Rümeysa Keleşoğlu tarafından tarih alanında hazırlanan “Tarihi Mirasımız Geçmişten Günümüze Odunpazarı Bölgesi: Odunpazarı Bölgesindeki Tarihi Mekanların ve Kişilerin Osmanlı ve Cumhuriyet Dönemindeki Yeri ve Önemi üzerine Bir İnceleme” isimli proje bu alanda Türkiye 1.’liğini elde etti. 

EK PUANLA ÖDÜLLENDİRİLDİLER 

Türkiye 1.’liğini elde eden öğrenciler çeşitli hediyeler ve ÖSYM tarafından alanlarında üniversiteye girişte ek puan uygulaması ile ödüllendirildi. 

Eskişehir Sarar Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Ahmet Keskin, bu projenin hazırlanmasında maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı’ya, öğrencilere, ailelerine teşekkür ederek Türkiye 1.’liğini elde eden Büşra Özkeçeci ve Zeynep Rümeysa Keleşoğlu ile öğretmenleri İlkay Özalp’i tebrik etti. Keskin, önümüzdeki yıllarda da proje yarışmalarına katılmaya devam edeceklerini söyledi.

İlgili Makaleler